Нова Каховка | 19 Вересня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-09-06 » Новини

» Культурна спадщина мешканців Дніпрян

Культурна спадщина мешканців Дніпрян

Тривають щотижневі візити організаційної групи по вивченню нематеріальної культурної спадщини до закладів культури клубного типу Новокаховської територіальної громади. У Дніпрянському Будинку культури (директор Світлана Тішина) 27 серпня 2021 р. відбулася чергова зустріч з майстрами. Селище Дніпряни має давню історію, адже засноване у 1791 році. Первісна назва поселення – Британи, походить від перших поселенців - запорізьких козаків.
Найрізноманітніші експонати, виготовлені в різних жанрах продемонстрували майстри смт Дніпряни: алмазна вишивка, грошові дерева з монет (Антоніна Наливайко) художня ліпка-барельєф, скульптури (Надія Посохова), картини (Віталій Посохов, Дмитро Корякін), сувеніри (Антоніна Старцева), саморобні іграшки (Олена Поповець).
Розпочалася зустріч зі знайомства з творчістю Антоніни Наливайко - талановитої майстрині алмазної вишивки. Ця вишивка стразами нагадує давню техніку мозаїки, тільки для виготовлення картини використовуються не натуральне каміння, а штучні стрази. Процес викладення алмазних картин займає близько 2 місяців. Спочатку картина малюється олівцем а потім поетапно викладаються деталі і виходить єдиний цілісний образ.
Окремо слід розповісти про творчість Надії Посохової, майстра з виготовлення скульптур та ліпки-барельєф. Створені нею образи неймовірно реалістичні, мов живі. Ці дивовижні витвори мистецтва прикрашають будівлі у м. Сочі, де майстриня проживала багато років, а тепер їх можна побачити і в Дніпрянах. Також Надія, разом зі Світланою Тішиною, художнім розписом розмалювали паркан біля Дніпрянського Будинку культури.
На зустрічі були також колекціонери старовинних реліквій. Антоніна Старцева, майстриня, яка виготовляє неповторні сувеніри з пластику, зберігає старовинні вишивки, що перейшли їй у спадок від матері та бабусі, а також вишивки своїх односельчан. Деяким таким реліквіям вже близько ста років.
Зустріч показала, що в Дніпрянах проживають неймовірно талановиті та обдаровані люди, справжні прихильники своєї справи, які готові і в подальшому радувати новими шедеврами, а народне мистецтво рідного краю продовжує жити, розвиватись та надійно зберігається впродовж поколінь.


Відділ культури і туризмуНавігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами