Нова Каховка | 11 Квітня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-04-07 » Новини

» ДО УВАГИ СТРАХУВАЛЬНИКІВ!!! Оплата лікарняних після 30.06.2021

ДО УВАГИ СТРАХУВАЛЬНИКІВ!!! Оплата лікарняних після 30.06.2021

При внесенні змін до ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі – Закон № 1105), якою передбачено оплату тимчасової непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, сталася технічна помилка: одна з норм цього Закону була вилучена. Зміни, які мали набути чинності 30 червня поточного року, ускладнили б виплату лікарняних під час звичайного захворювання.
Депутати винесли на розгляд законопроект, який має виправити ситуацію. Отже, після прийняття змін всі виплати будуть проводитися, як і раніше.
Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики також зазначив, що застраховані особи зможуть у повній мірі реалізувати своє право на виплату лікарняних і припинення виплат з 30.06.2021 р. застрахованим особам за листками непрацездатності не буде.
Закон України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я», прийнятий 03.12.2020 р. за № 1053-IX (далі - Закон № 1053), також викликав стурбованість у суспільства змістом деяких його норм.
Наразі питання виплат лікарняних врегульовано трьома законами:
- Основами законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 14.01.1998 р. № 16/98-ВР;
- Законом № 1105;
- Законом № 1053 (ним запропоновано ввести ще один вид виплат на період реабілітації внаслідок захворювання або травми).
Однак, з метою усунення техніко-юридичних неузгодженостей у законодавстві з питань загальнообов’язкового державного соціального страхування Комітет з питань соціальної політики планує розглянути законопроект “Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності) від 02.03.2021 р. № 5187 та альтернативний йому законопроект “Про внесення змін до окремих положень законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» щодо забезпечення реалізації прав застрахованих осіб” від 16.03.2021 р. № 5187-1, які передбачають внесення змін до Закону № 1105. Наразі обидва законопроекти подані для ознайомлення.
Комітет запевнив, що, зі свого боку, зробить все можливе, щоб якнайшвидше вирішити питання, яке непокоїть суспільство, і дозволить у повній мірі реалізувати мету важливого для всіх нас Закону про реабілітацію у сфері охорони здоров’я. А, отже, застраховані особи не відчують ніяких обмежень у зв’язку з прийняттям Закону № 1053.


Новокаховське відділення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального
страхування України в Херсонській області


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами