Нова Каховка | 11 Квітня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-04-01 » Новини

» Що таке патронатна сім’я і як стати патронатним вихователем

Що таке патронатна сім’я і як стати патронатним вихователем

У 2016 році в українському законодавстві відбулися зміни, які закріпили таку сімейну форму влаштування дітей, як патронатна сім’я, а саме Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми». Завдяки такій формі влаштування дітей поступово зникають дитячі будинки і діти після вилучення мають змогу почуватися у повній небезпеці знаходячись на піклуванні у патронатній сім’ї.
Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради інформує про порядок отримання статусу патронатного вихователя жителів нашої громади, які готові на час взяти в сім'ю дитину, яка опинилася в складних життєвих обставинах.
Сімейний патронат - це професійна комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, що потребує захисту, в сім'ї патронатного вихователя та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім'ї дитини для її відновлення.
Патронатний вихователь - це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих в його сім'ю (від 3 до 6 місяців), і несе відповідальність за їх життя і здоров'я під час перебування. Сім'я патронатного вихователя - це подружжя. Один з них на професійній основі виконує обов'язки патронатного вихователя.
Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіків), які:
- знаходяться в зареєстрованому шлюбі;
- проживають на спільній житловій площі;
- мають позитивний досвід виховання дітей;
- одна (один) з них обов'язки патронатного вихователя поєднує з іншою трудовою діяльністю;
- пройшли курси спеціальної підготовки;
- відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.
Також патронатні вихователі отримують грошову винагороду за надання послуг та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості.
За детальною інформацією щодо запровадження патронату в Новокаховській міській об’єднаній територіальній громаді звертайтеся до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради за адресою: м. Нова Каховка, вул. Новоселівська, буд. 5.


Міський центр соціальних служб
для сім’ї, дітей та молоді


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами