Нова Каховка | 11 Квітня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-03-26 » Новини

» Інформація до Міжнародного Дня театру

Інформація до Міжнародного Дня театру

"Театр - це кафедра, з
якої можна багато добра
сказати людям."
М.В.Гоголь

Міжнародний день театру установлений у 1961 році ІХ конгресом Міжнародного інституту театру , який святкується 27 березня як не просто професійне свято майстрів сцени, а і мільйонів глядачів.
В маленькому розкішному зеленому містечку на Херсонщині, в Новій Каховці милують око та захоплюють дух театральні колективи, театри юного глядача, студентські театри, лялькові, дитячі театри-студії, театри мініатюр.

Про театральні колективи міста Нова Каховка

НАРОДНИЙ ТЕАТР ЮНОГО ГЛЯДАЧА
НОВОКАХОВСЬКОГО ПАЛАЦУ КУЛЬТУРИ

Театр юного глядача був створений при Народному драматичному театрі міста Нова Каховка у 1961 році, режисером театру Мойсеєнко Михайлом Васильовичем. Перша вистава за казкою Г.Х.Андерсена "Снігова Королева", передбачила напрямок роботи ТЮГу.
За велику роботу по естетичному вихованню підростаючого покоління у 1976 році театру присвоєно звання " Самодіяльний народний ".
З 1978 року по 2020 рік колективом керував Заслужений працівник культури України Анатолій Володимирович Лазарєв. Театр славиться казковою класикою і виставами сучасних авторів. Щорічні постановки театру припали до душі міській та сільській малечі. Цей колектив добре відомий в області, переможець всіх обласних конкурсів театрального жанру.
Нині режисером театру призначена Юлія Рахленкова. Разом з акторами театру готуються до нового театрального сезону, який розпочнеться фестивалем «Театральна весна Херсонщини».

НАРОДНИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР
НОВОКАХОВСЬКОГО ПАЛАЦУ КУЛЬТУРИ

Історія Драматичного театру починає свій відлік з 1954 року драматичного гуртка будівельників Каховської ГЕС, перший керівник Мельнікова Т.І. Серед перших робіт театру: "Платон Кречет" О.Корнійчука, "Дай серцю волю - заведе в неволю"М.Кропивницького, "Не все коту масляниця" О. Островського та "Запорожець за Дунаєм" А. Гулака –Артемовського та багато інших.
У 1959 році колективу було присвоєно звання "Самодіяльний народний".
Багато років керував і примножував славу театру Мойсеєнко М.В. Це був час активного розквіту театру у всіх видах і жанрах. В різні роки в колективі нараховувалося від 30 до 60 учасників це і студенти, інтелігенція і робочі.
У 1973 році теат стає переможцем у Республіканському конкурсів м. Києві з виставою «Трибунал» А. Макайонка і прийняли участь і перемогли з цією виставою на Міжнародному конкурсі самодіяльних театрів в Крново (Чехословаків).
Театр постійний учасник і призер обласного фестивалю - конкурсу "Театральна весна Херсонщини".
В різні роки режисером театру були: Наталія Буценко, Ірина Корольова, Сергій Азовський, Віктор Старостенко. Кожен з них залишив добрий слід в історії колективу.
Під керівництвом режисера Анатолія Лазарєва у 2019-2020 роках з тріумфом пройшла вистава театру «Тев’є Молочник».
Нині театром опікується молодий режисер Наталія Якутіна, готуючи нову п’єсу з репертуару українського класика.

НАРОДНИЙ МОЛОДІЖНИЙ ТЕАТР «ШАНС»

Художній керівник і режисер постановник з 1975 року по сьогодення Антоніна Павлівна Матвієнко.
Розпочав своє творче життя з вистави «Нові пригоди Червоної шапочки та сірого вовка» в 1975 році на базі ЗОШ № 4, як драматичний гурток.
У 1985 році отримав статус Театру Юного Глядача. За своє творче життя колектив працював на базі Будинку Дитячої творчості, клуба Залізнодоржників, клубу завода «Сокіл», ВАТ «Південелектромш».
А з 2007 року працює на базі Новокаховського Приладобудівного технікуму.
З 1991 року та донині театр «Шанс» є постійним переможцем обласного конкурсу «Театральна весна – осінь Херсонщини».
У 1997 році за виставу «Контервильсий привид», по О.Уальду театр отримав почесне звання «Народний аматорський театральний колектив» .

В колективі займаються актори вік яких складає від 15 до 45 років, багато з учасників театру стали професійними акторами та режисерами в Україні та за її межами.
Усі роботи народного молодіжного театру «Шанс» оригінальні, глибоко вдумливі, вони висвітлюють важливі проблеми людського буття, вічне протистояння Добра і Зла заради світлого та прекрасного життя.

ЗРАЗКОВИЙ ДИТЯЧИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР «П О С М І Ш К А»
Новокаховского Будиноку дитячої творчості

Колектив «Посмішка» заснований у 1989 році. Керує цим колективом Ганжа Ольга Олексіївна. В колективі займаються вихованці віком від 6 до 17 років. У 2007 році гуртку «Посмішка» присвоєно звання «Зразковий». Колектив нагороджений багатьма дипломами відомих театральних фестивалів, неодноразово отримував гран-прі обласних конкурсів.

Метою виховання особистості гуртківця є збереження неповторності, унікальності дитини, формування її індивідуальності. Велика увага приділяється роботі над підтриманням діючого репертуару, організації великої кількості концертів та вистав для акторської практики вихованців.
Талановиті випускники зразкового театрального колективу продовжили акторський шлях і навчаються в Херсонському державному училищі культури, Київському національному університеті театру ім. Карпенка- Карого; Київському державному цирковому училищі.
Зараз колектив працює над створенням нових вистав. Театральний колектив постійно співпрацює з Народним театром юного глядача міського Палацу культури, освітніми закладами міста.
Традиційно гуртківці приймають участь у міських заходах: «Свято Першокласника», «Обдарованість», «День міста», «Масляна» та інші.

ТЕАТР «КОЛІБРІ» ДИТЯЧОЇ ШКОЛИ МИСТЕЦТВ
Керівник Тюкалова Олена Юріївна

В колективі займаються і навчаються учні театрального відділення школи віком 6-17 років.
Перша вистава у їх виконанні «Хто сказав Мяу?», з 2006 року розпочала творчий розвиток колективу і вже в 2007 р. вибороли ІІ місце в Обласному конкурсі аматорських театрів «Театральна весна Херсонщини» з виставою «Птиця щастя».
Під час навчання в колективі діти вивчають сценічну мову, акторську майстерність, хореографію.
Учасники театру вносять великий вклад в життя міста – приймаючи участь в міських та обласних заходах і конкурсах, працюють над майстерністю акторського мистецтва.

СТУДЕНСТСЬКИЙ ТЕАТР «ОБРАЗ»
Новокаховського приладобудівного фахового коледжу


Керівник від створення і по сьогоднішній час Анжела В’ячеславівна Коваль
Театр створений 20 років тому, в театрі займаються діти, по справжньому закохані в чарівний світ театру, вони майбутні бухгалтера, фінансисти. За час існування колективу було створено дуже багато театральних постановок та вистав, новорічних казок, театральних мініатюр: Ш.Перо «Кіт у чоботях», Шевченко «Назар Стодоля», Л.Українка «Лісова пісня», Коломієць «Фараони», «Що є кохання?», «Лихо від ніжного серця», В.Шекспір «Приборкання строптивої», М. Старицький «За двома зайцями», та інші.

В усіх театральних колективах міста панує повна злагода, дружні взаємостосунки, творчий спільний пошук, демократичний стиль вирішення проблемних питань. Усі режисери разом з акторами шукають «зерно» кожного образу і вистави в цілому. Аматори стежать за тим, щоб на сцені панувала психологічна правда, видовище було емоційним, щоб були дотримані ритм і темп вистави, художня міра і простота. Театри Нової Каховки вражають глядачів своєю індивідуальною сучасною театральною мовою, неповторною хореографією, сценічною культурою. Таланти акторів, їх творчий союз, скріплені любов’ю до театру довірою і відданістю своїй справі. Тому театр завжди з ними і в них.


Відділ культури і туризму
Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами