Новая Каховка | 11 Апреля 2021
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт Новокаховской городской территориальной громады

2021-02-26 » Новости

» У Новокаховській громаді дотримуються процедури видалення аварійних дерев та дбають про відновлення зелених насаджень

У Новокаховській громаді дотримуються процедури видалення аварійних дерев та дбають про відновлення зелених насаджень

За минулий 2020 рік екологічною інспекцією Новокаховської територіальної громади Херсонщини опрацьовано 117 заяв від фізичних та юридичних осіб на знесення або обрізку дерев на території населених пунктів громади.

Спілкуванню з начальником екологічної інспекції Новокаховської ОТГ Олександром Лимарем передували численні публікації у соціальних мережах, в яких дописувачі звинувачували владу у безсистемному та варварському поводжені з зеленими насадженнями, особливо у Новій Каховці.

Як приклад наводились цілі ділянки вулиць міста де комунальники «безжально обрізали дерева, перетворивши тополі на огидні обрубки стовбурів»…

Тому наше спілкування ми почали саме з цього питання.

Свою відповідь Олександр Лимар розпочав з переліку керівних документів, за якими працює екологічна інспекція та вимогами якими керується комунальне підприємство «НК Екосервіс» під час обрізки чи кронації дерев.

Це Закон України «Про благоустрій населених пунктів» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2807-15#Text), «Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах України» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0880-06#Text), «Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1045-2006-%D0%BF#Text) та інші документи.

На їх підставі було видано розпорядження міського голови Нової Каховки від 22.04.2020 року №1239-Р «Про заходи, спрямовані на збереження зелених насаджень на території населених пунктів Новокаховської міської ОТГ» (http://novakahovka.com.ua/public_info/index.php?t=28&g=166&id=2419&lng=ua).

У відповідності до вимог цих Законів України, постанов Кабінету Міністрів, наказів Міністерства житлово-комунального господарства та розвитку територій і працює міська комісія, яка розглядає заяви фізичних та юридичних осіб на видалення або санітарну обрізку зелених насаджень.

Саме заяви громадян або юридичних осіб ініціюють обстеження та прийняття того чи іншого рішення стосовно дерев.

Так, впродовж 2020 року до інспекції надійшло 117 заяв від громадян та юридичних осіб (а це на 75% міські ОСББ), в яких ставилось питання щодо знесення аварійних дерев або тих, що загрожують безпеці громадян або їх майну.

Алгоритм дій за цими заявами прописаний у розпорядженні міського голови і передбачає його розгляд на комісії, яку очолює заступник міського голови Леонід Чурсинов. Також до складу комісії входять представники державної екологічної інспекції (м.Херсон), начальник відділу комунального господарства і начальник екологічної інспекції міськвиконкому, директор КП «НК Екосервіс».

Спочатку за заявою об’єкт оглядає начальник екологічної інспекції, який складає попередній акт та готує пропозиції на розгляд комісії. Після цього вони передаються на розгляд комісії.

До речі, у минулому році за умов карантинних обмежень відбулось тільки чотири засідання комісії, хоча у попередні роки таких засідань було 8-10 на рік.

Наприклад, у минулому році міською комісією було надано дозволи на спилювання 225 дерев та санітарну обрізку 608 дерев. Бригада КП «НК Екосервіс» спиляла 114 дерев, провела санітарну обрізку 224 дерев. А чи виконані роботи з спиляння ще 111 дерев та обрізки 384 дерев – сказати ніхто не може. А це всі заявки юридичних осіб та мешканців приватного сектору…

Тож всі старі насадження вже давно треба замінювати, а аварійні безжально спилювати під корінь!

І ось тут починається саме цікаве. Заява є, відповідні акти є, розпорядження міського голови теж є, наприклад, на знесення дерева. Всі дозвільні процедури пройдені. Залишилось тільки спиляти та прибрати дерево… А воно стоїть і далі, іноді місяцями.

Чому? – запитаєте ви. Всі дерева у місті прив’язані до земельних ділянок, на яких вони ростуть. У кожної земельної ділянки є свій власник. Дерева на міських вулицях, парках, скверах разом з землею – це власність громади. І їх обслуговує КП «НК Екосервіс», у витратах якого передбачені і обрізка, і видалення певної кількості дерев. Ці роботи проводяться восени, взимку та навесні. Також на проведення цих робіт є певні обмеження – вітер, опади, світловий день. Тож можливості бригади КП з виконання додаткових заявок від ОСББ та приватників дуже обмежені.

Дерева на прилеглій до багатоповерхових будинках території, належать ОСББ. І якщо воно і подало заявку на знесення дерева, то оплачувати цю роботу теж повинно воно. До виконання цих робіт заявник повинен сам залучити виконавця. Де він його знайде – це його проблема.

За видалення дерева, або за його кронацію чи санітарну обрізку сьогодні платить або бюджет, або заявник у вигляді юридичної особи. За даними, що нам надали у  КП «НК Екосервіс», знесення однієї тополі з автовишкою коштує щонайменше 3,5 тис грн. Вартість у приватників нам з’ясувати не вдалось. І ніхто з заявників, особливо ОСББ, такі гроші платити не хочуть…

Наприкінці 1990-х – початку 2000 років, коли під час буревіїв кількість впавших дерев рахувалась на десятки, в нашому місті загинуло три людини. Саме після цього влада взялась рішуче боротись з сухостоями та хворими деревами. За мету собі поставили поступову заміну старих насаджень на нові і з новими видами дерев, які більш пристосовані до змін у кліматі, що стали найбільш помітними впродовж останнього часу.

Як нам прокоментував ситуацію з лісонасадженнями бригадир КП «НК Екосервіс» Сергій Коваленко, тільки у минулому році його бригаді довелось прибирати біля десятка дерев, що були повалені внаслідок буревіїв на проспекті Дніпровському, вулицях Першотравневій, Героїв України, Електромашинобудівників, у дворах кварталів у старій частині міста. І ще добре, що ніхто з людей при цьому не постраждав, а матеріальні втрати були незначними.

Тільки за останні три роки (2018-2020) в парковій зоні було висаджено загалом 1374 дерев та чагарників.

За останні п’ять років проведені роботи з заміни дерев на проспекті Дніпровському, вулиці Першотравневій, Довженко, Соборній, частково на Історичній та Горького. Замість тополь та акацій, які вже відпрацювали встановлений їм термін життя, висаджуються катальпи, кельрейтерії (вид акації), каштани м’ясо – червоні, дуби звичайні, дуби червоні, церциси, клени канадські, ясені. Серед кущів – бирючина, спірея (невіста) магопія, форзиція, роговик. Особливо це стосується акацій, яким клімат стає занадто сухим і вони масово сохнуть та гинуть.

Так за минулий, 2020 рік при заактованих на спиляння 225 дерев у громаді висаджено 1776 нових саджанців дерев та чагарників. Тобто співвідношення між зрізаними та знов посадженими деревами становить не менше 1 до 6. І це витримується вже кілька років поспіль. Другий рік поспіль з екологічного фонду міського бюджету виділяється 100 тис. грн. на закупку саджанців дерев та чагарників. 1600 саджанців планується висадити  в цьому році. 850 висадять на площах, скверах, парках міста і їх будуть доглядати та поливати працівники КП «НК Екосервіс». 750 саджанців планується передати до старостатів, комунальних підприємств та установ, ОСББ.

Але в наших умовах посадити дерево не головне. Головне – його виходити. Тут треба саджанці поливати. Працівники КП «НК Екосервіс» можуть поливати саджанці тільки там, де проходить поливальна машина. А інші саджанці, які саджають в ОСББ, комунальних закладах та установах треба поливати їх мешканцям або працівникам. Але це, на жаль, не завжди і не всюди робиться…

Матеріали сайту «Online Нова Каховка»


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта: programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы