Нова Каховка | 10 Квітня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-02-26 » Новини

» Пожежі у житловому секторі

Пожежі у житловому секторі

За перший місяць 2021 року в області зафіксовано 133 пожежі, більшість з яких трапилась у житловому секторі. Вогнем знищено та пошкоджено 80 будівель та споруд, 21 транспортний засіб, 10 тон грубих кормів. Прямі збитки від пожеж складають 8389 тис. грн, побічні – 21912 тис. грн.
У вогні та диму пожеж загинуло 11 осіб, травмовано – 3, врятовано – 5.
Щодо причин, то найбільша кількість пожеж сталась через необережне поводження з вогнем – 45, через порушення правил монтажу та експлуатації печей та теплогенеруючих агрегатів – 39, через порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок – 27.
Аналізуючи кількість збільшення пожеж в громадському секторі виникає потреба вимогливіше відноситись громадянам до протипожежних вимог до житлових будинків та квартир.

Щоб уникнути пожежі в житловому будинку, квартирі чи в подвір'ї, необхідно дотримуватись таких правил пожежної безпеки:
- утримувати в справному стані електромережі, електричні прилади, прилади опалення і дотримуватись заходів безпеки при їх експлуатації;
- виконувати заходи безпеки при користуванні печами, газовими приладами, предметами побутової хімії та проведення ремонту в квартирах з застосуванням лаків, фарб;
- дотримуватись в будівлях з підвищеною поверховістю встановленого протипожежного режиму (не забивати евакуаційні виходи на балконах та лоджіях, утримувати в справному стані улаштування, які входять в систему протидимового захисту будинку);
- не загромаджувати драбини, холи, коридори загального користування та підходи до засобів пожежогасіння;
- не загромаджувати евакуаційні люки на балконах верхніх поверхів;
- не дозволяти будівництво сараїв, гаражів та інших будівель в протипожежних розривах;
- не дозволяється складувати в гаражах паливо-мастильні матеріали, з верх встановленої норми;
- не дозволяється загромаджувати проїзди надвірних територій і розривів між будівлями, під'їздів до джерел протипожежного водопостачання, запасних евакуаційних виходів і пожежних драбин.

Дії населення на випадок пожежі.
У кожному випадку появи диму, а також при виявленні осередків горіння негайно викликайте пожежну охорону. Під час виклику пожежної охорони необхідно коротко повідомити, що горить, точну адресу, після чого, в першу чергу, прийміть заходи щодо врятування матеріальних цінностей.
Пожежа, як правило, починається з невеликого осередку горіння і ліквідувати її в цей період не виникає великих труднощів.
В першу чергу необхідно використовувати всі засоби пожежогасіння, які є під руками — воду, пісок, вогнегасники, тканину змочену водою, та ін. При цьому необхідно знати деякі особливості гасіння різних пожеж.
Вода, наприклад, є основним засобом боротьби з вогнем. Однак при гасінні керосину чи бензину слід враховувати, що ці рідини легші води, випливають на її поверхню і продовжують горіти. Тому при горінні керогазів, примусів з газом чи бензином краще усього накинути їх одіялом, кошмою чи другою цупкою тканиною, і полум'я згасне.
Краще всього гасити горючі рідини вогнегасниками, можна засипати їх піском.
При горінні електромережі необхідно в першу чергу відключити її, а потім приступити до гасіння пожежі сухим піском, вогнегасником.

У разі виявлення ознак пожежі на об’єкті працівник, який їх помітив, повинен:
негайно повідомити про це Державну пожежну охорону, вказати при цьому адресу, кількість поверхів, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також своє прізвище;
повідомити про пожежу керівника (власника) та пожежну охорону установи (за їх наявності);
вжити заходів щодо евакуації людей та матеріальних цінностей, гасіння пожежі з використанням наявних вогнегасників та інших засобів пожежогасіння.

Пам’ятайте, якщо сталася пожежа, слід зателефонувати за номером 101 та якнайшвидше покинути палаюче приміщення, не витрачаючи час на порятунок майна, головне – врятувати себе і інших.


Управління з питань
надзвичайних ситуацій та цивільного
захисту населення міської ради


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами