Новая Каховка | 12 Апреля 2021
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт Новокаховской городской территориальной громады

2021-02-26 » Новости

» Міський голова Нової Каховки взяв участь у засіданні Ради розвитку громад та територій

Міський голова Нової Каховки взяв участь у засіданні Ради розвитку громад та територій

Вчора, 25 лютого, у Києві відбулося засідання Ради розвитку громад та територій за участі Президента України Володимира Зеленського. Від Херсонщини на захід були запрошені т.в.о. голови облдержадміністрації Сергій Козир та міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

Після закінчення засідання коресподент Online НК в телефонному режимі звернувся до Володимира Коваленка, аби той прокоментував почуте і побачене на цій важливій зустрічі.

Міський голова Нової Каховки із задоволенням поділився своїми враженнями:

“Під час засідання обговорили суспільно-політичні та економічні процеси, що відбуваються в країні на регіональному рівні.

Відкрив захід Президент України Володимир Зеленський. Він наголосив, що для завершення децентралізації необхідно внести зміни до Конституції України щодо відносин між центральними та місцевими органами влади, а також ухвалити законодавство про місцеві референдуми та стосовно самоврядування у міських громадах.

Глава держави наголосив, що децентралізація нарешті не імітується, а реально втілюється у життя. Він зазначив, що рівень життя, безпеки, здоров’я, освіти, комфорту й добробуту українців залежить від рівня взаємодії між органами влади.

Другим важливим завданням Президент назвав розробку та ухвалення нормативних актів, які врахують специфіку самоврядування у міських громадах і дадуть містам імпульс та можливості для розвитку.

В обговорені реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні взяли участь Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков та Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Вони зазначили, що реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні визнана однією з найуспішніших серед українського суспільства, згідно з дослідженнями соціологічних компаній. В країні було сформовано фактично нову територіальну основу. І щоб механізми демократії на місцях почали працювати на повну потужність ще треба зробити низку кроків.

Також на засіданні Ради виступив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, який розповів про амбітні цілі щодо реформи децентралізації. Він додав, що наразі держава фокусується на розвитку регіонів, а саме: побудові інфраструктури доріг, соціальних та економічних проєктів.

На заході виступили мої колеги, члени Правління АМУ – Тернопільський міський голова Сергій Надал, Маріупольський міський голова Вадим Бойченко, а також мер міста Золотоноша Віталій Войцехівський.

Сергій Надал наголосив на важливості спільної, конструктивної роботи на користь громадян. Він подякував за врахування інтересів територіальних громад при голосуванні за проект змін до Бюджетного кодексу України, а саме, збереження на постійній основі зарахування до доходів загального фонду бюджетів місцевого самоврядування 13,44% акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. Також він звернув увагу на необхідність у наступному бюджетному процесі збільшити частину ПДФО, яка буде зараховуватися до місцевих бюджетів.

Вадим Бойченко теж наголосив на недостатності фінансових ресурсів, необхідних для розвитку громад. Від імені Правління АМУ Маріупольський міський голова звернувся до керівництва держави з проханням збільшити відсоток ПДФО, який буде спрямовуватися до місцевих бюджетів.

У підсумку обговорення на засіданні Ради розвитку громад і територій Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про створення Конгресу місцевих та регіональних влад. При цьому він зазначив, що у Конгресу місцевих та регіональних влад буде свій постійно діючий офіс, і його робота має бути максимально ефективною, а не лише «на папері». За його словами, першим глобальним питанням, на якому слід зосередитись новому органу, має стати підготовка Муніципального кодексу України”.


Від редакції Online НК: Раніше, під час засідання Ради розвитку громад і територій керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак розповів, що Конгрес місцевих і регіональних влад складатиметься з президії, яку очолюватиме Президент і до складу якої входитимуть найвищі посадові особи держави, а також палати місцевих влад і палати регіонів. Ці палати самостійно обиратимуть своє керівництво та делегуватимуть по троє представників від кожної палати у президію Конгресу. Президія Конгресу засідатиме щомісяця. Такі обговорення системної роботи щодо вирішення місцевих та регіональних проблем за участі найвищих посадовців держави дозволять забезпечити найкращу координацію діяльності усіх органів влади. Палата місцевих влад та Палата Регіонів збиратимуться щоквартально та подаватимуть пропозиції до порядку денного президії, а загальне засідання Конгресу відбуватиметься кожне півріччя.

Матеріали сайту «Online Нова Каховка»


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта: programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы