Новая Каховка | 12 Апреля 2021
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт Новокаховской городской территориальной громады

2021-02-24 » Новости

» Бібліогалерея "У сяйві радості й тепла, Нова Каховка ти моя!"

Бібліогалерея "У сяйві радості й тепла, Нова Каховка ти моя!"

«Нова Каховка – міста кращого не знаю.
Тут є Дніпро, і захід сонця як в раю.
Чудовий краєвид і соловейків зграя.
Не має в світі більш ніде такого краю.»
(Т. Пустова)

У житті кожного з нас буває багато свят, як особистих, так і загальнодержавних, але є свята, які займають окреме місце та об’єднують нас. Без сумніву, одним з таких є день заснування міста Нова Каховка.
Нова Каховка — місто, утворене на початку 1950-х років на місці села Ключове. Місто розбудовувалося одночасно з будівництвом Каховської гідроелектростанції, як містечко гідробудівників, мешканці якого з самого початку іменували населений пункт «Нова Каховка». Назва швидко прижилася і згодом стала офіційною.
Днем народження міста вважається 28 лютого 1952 року, коли Президія Верховної Ради Української РСР своїм указом віднесла населений пункт будівництва Каховської гідроелектростанції до категорії міст районного підпорядкування, присвоївши йому найменування Нова Каховка. А 04 червня 1958 року Указом Президії Верховної Ради УРСР місто Нову Каховку Херсонської області віднесено до категорії міст обласного підпорядкування.
Найбільша гордість та краса міста – це, звичайно, його мешканці. Саме завдяки мешканцям твориться унікальна спадщина міста, його історія. Завдяки наполегливості та самовідданості новокаховчан продовжує розвиватися сучасна Нова Каховка: споруджуються нові будівлі, змінюються вулиці, створюється сучасна інфраструктура.
Все це змалювали у своїх поезіях місцеві поети, де Нова Каховка постає містом з лебединої пісні, містом-садом, містом-красенем тощо.
«У сяйві радості й тепла, Нова Каховка ти моя!» – під такою назвою підготувала віртуальну бібліогалерею Новокаховська міська центральна бібліотека, де розміщені книги та світлини про історію, туризм та письменницькі таланти Нової Каховки.
Посилання на бібліогалерею
Бажаємо рідному місту та його жителям процвітання, щастя, любові і достатку! Хай живе мир і радість на кожній вулиці, у кожному домі, в кожній родині Нової Каховки, об’єднуючи всіх нас у згуртовану і небайдужу громаду.


Відділ культури і туризмуНавигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта: programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы