Новая Каховка | 12 Апреля 2021
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт Новокаховской городской территориальной громады

2021-02-22 » Новости

» Спілкуйтеся з податковою службою онлайн

Спілкуйтеся з податковою службою онлайн

За інформацією управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі вже 91 відсоток підприємств Херсонщини звітують в електронному вигляді. Серед підприємців даним сервісом користуються 83 відсотка платників.
У період дії карантину електронні сервіси ДПС України набувають все більшої популярності. Фахівці кожної податкової інспекції області доступно роз’яснюють платникам податків про Електронний кабінет платника та особливості надання звітності в електронному вигляді, а також ознайомлюють із нюансами отримання електронного цифрового підпису.
Для податківців головне, щоб кожен платник мав можливість оцінити переваги надання звітності в електронному вигляді. Адже за наявності електронного цифрового підпису, надсилати звітність до контролюючих органів можна без жодних черг та, навіть, не виходячи з дому.
Крім того, електронний кабінет платника надає можливість громадянам отримати відомості про доходи та утримані податки, а також підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб в електронному вигляді. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua. У разі виникнення питань щодо користування віртуальним кабінетом, платники податків мають можливість звернутися до служби підтримки за телефоном 0 800 501 007 (напрямок 0) або за посиланням.
Також, для комфортного спілкування платників з податковою службою, швидкості та зручності отримання податкової інформації можна скористатися чат-ботом ДПС «InfoTAX», який чекає вас у месенджерах Telegram та Viber та за першим кліком готовий прийти на допомогу.

Приймання платіжних карток обов’язкове для бізнесменів трьох міст Херсонщини

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що суб’єкти господарювання, які проводять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 25 тис. осіб і відповідно до законодавства використовують реєстратори розрахункових операцій, зобов’язані приймати спеціальні платіжні засоби для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги).
Такі вимоги встановлено Постановою Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 № 878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів». На Херсонщині є 3 населених пункти – обласний центр, міста Нова Каховка й Каховка, бізнесмени яких обов’язково мають приймати спеціальні платіжні засоби.
Виключенням є заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств, а також підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. метрів (крім автозаправних станцій).
За порушення порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги) статтею 163-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на фізичну особу - підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 17000 гривень).
Також, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та/або безготівковій формі, зобов'язані надавати розрахунковий документ встановленої форми. Квитанція, отримана при здійсненні розрахунку за допомогою електронного платіжного засобу (ЕПЗ), не є розрахунковим документом у розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та не підтверджує факт продажу товару (отримання послуг), а лише підтверджує ініціювання переказу коштів з рахунку держателя ЕПЗ.
Під час розрахунків за допомогою POS-терміналів, інтернет-банкінгу та інтернет-еквайрингу застосування РРО є обов’язковим.
Розрахунковий документ (фіскальний чек) повинен бути сформований з формою оплати «безготівкова/ЕПЗ/Картка тощо».

Які умови реєстрації РРО/ПРРО для ФОП, який надає послуги з використанням Інтернет із власної квартири?

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі відповідає на запитання платників податків.
У разі, якщо місце проживання фізичної особи-підприємця є місцем, де провадиться підприємницька діяльність, або воно пов’язане із здійсненням підприємницької діяльності, то ФОП відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України має подати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, повідомивши про місце проживання як про об’єкт оподаткування, після чого на такий об’єкт може бути зареєстроване РРО та/або ПРРО.

За несвоєчасне декларування доходів передбачена відповідальність

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує платників податків Херсонщини.
Конституцією України встановлено обов’язок сплати податки і зборів, а також щорічного подання громадянами до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про майновий стан і доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
У п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ.
Одночасно, п. 179.1 ст. 179 ПКУ передбачено, що платник податку зобов’язаний подавати річну податкову декларацію відповідно до ПКУ.
Така декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним.
Неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п. 120.1 ст. 120 ПКУ).
Таким чином, громадянин України, у якого виникає об’єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором, зобов’язаний подати податкову декларацію (крім випадків, передбачених п. 179.2 ст. 179 ПКУ) та сплатити відповідні податкові зобов’язання відповідно до ПКУ.


Пресслужба Головного управління
ДПС у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м. Севастополі


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта: programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы