Нова Каховка | 01 Березня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-02-19 » Новини

» Історичний хронограф до Дня Героїв Небесної Сотні

Історичний хронограф до Дня Героїв Небесної Сотні

«Я єсть народ, якого Правди сила
Ніким звойована ще не була.
Яка біда мене, яка чума косила! –
А сила знову розцвіла…»
Павло Тичина «Я утверждаюсь».

16 лютого 2021 року для учнів 8-Б та 9-В класів академічного ліцею «Спектр» провідний бібліотекар центральної міської бібліотеки Сембратович Світлана разом із бібліотекарем ліцею Верішко Наталією провели історичний хронограф «Кривава сага про Майдан», присвячений Дню Героїв Небесної Сотні, який відзначається 20 лютого.
«Небесна Сотня» — прийнята в Україні назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року.
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею». Під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача…». Уперше Небесною Сотнею полеглих учасників акцій протесту назвала поетеса Тетяна Домашенко у вірші «Небесна Сотня воїнів Майдану» (2014).
Бібліотекарі розповіли учням із чого все почалось та про перші жертви зіткнень (Сергій Нігоян, Юрій Вербицький, Михайло Жизневський).
Революція Гідності виявилася надзвичайно драматичним рухом для України, що призвів до загибелі більше 100 учасників акції протесту, втечі корумпованого президента та його уряду, анексії Криму Росією та початку війни на Донбасі.
Також присутні на заході змогли переглянути тематичну поличку на якій були розміщені книги, бо хто, як не письменники та поети, могли сказати більше про ті криваві події: Базів В. «Армагеддон на Майдані», Люко Дашвар «Покров», Брати Капранови «Майдан. Таємні файли», М. Матіос Приватний щоденник», Пригорницький В. «Байки-майданки», Рудневич М. «Я з Небесної Сотні», Роздобудько І. «Гудзик-2» та ін.
Учениця 8-Б Шептієнко Вікторія продекламувала вірш Тетяни Домашенко «Небесна Сотня воїнів Майдану». Уся Небесна Сотня лишилась на зимовій брущатці, щоб для України настала нова весна.
Хай імена загиблих героїв назавжди залишаться у наших серцях!


Відділ культури і туризму


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами