Нова Каховка | 01 Березня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-02-19 » Новини

» До уваги батьків: як забезпечити безпеку дітей у мережі Інтернет

До уваги батьків: як забезпечити безпеку дітей у мережі Інтернет

Дитина є уособленням початку життя. Попереду лежить велика кількість самих різних доріг і можливостей пізнати все те, що готове запропонувати людині життя. Дитяча смерть – це сама трагічна подія, яку тільки можна собі уявити. Але якщо зі смертю від важких захворювань волею – неволею доводиться миритися і приймати її, то смерть в результаті суїциду завжди немов грім серед ясного неба.
На сьогодні дитячі самогубства – це не рідкісне явище, і за кожним випадком стоїть чийсь син чи донька. З кожним роком кількість дитячих самогубств зростає, а суїцид, як явище, молодшає. Наразі найвразливіша група - це діти, старші від 14-15 років.
Що змушує дітей зводити рахунки із життям?
Діти, які вчиняють суїцид, зазвичай страждають від сильного душевного болю й перебувають у стані стресу, а також переконані у неможливості впоратися зі своїми проблемами.
Основними причинами, які штовхають дітей до таких рішень, є конфлікти з батьками, нерозділене кохання. Іноді дитина здійснює самогубство через те, що відчуває себе гіршою, ніж інші, нещасливою. Буває і так, що у школі життя дитини перетворюється на пекло, бо вона переживає постійне психологічне цькування: презирливі погляди, гидкі прізвиська, образи. Підвищують ризик і постійні сварки в родині, розлучення батьків, погане ставлення до дитини, часті фізичні покарання.
Самогубство дитини – це вираження протесту, бажання викликати любов до себе, співчуття та розуміння, звільнитись від страждань, від болю. Самогубство для дитини - це часто єдиний спосіб привернути до себе увагу батьків.
На території Новокаховської міської територіальної громади велика увага приділяється питанню попередженню підліткового суїциду. В закладах освіти проводиться ряд профілактично-попереджувальних заходів з питання запобігання самогубства серед дітей. До заходів залучаються спеціалісти, які працюють в інтересах дітей. Проте проблема суїцидів залишається більш, ніж актуальною.
Так, з січня поточного року на адресу служби у справах дітей надійшло три повідомлення про намагання дітьми покінчити життя самогубством. Діти були доставлені до реанімаційного відділення центральної міської лікарні, їм була надана медична допомога. А попереду ще довгі дні реабілітації.
Шановні батьки! Треба знати, що суїцид – це процес. Він не відбувається неочікувано. Дитина не може раптом вбити себе. До самогубства дитина підходить поступово, готується до цього, і Ви не маєте права цього не помітити.
Науковцями доведено, що потреба в любові, в потрібності комусь, – одна з найголовніших потреб людини. Як на міцному фундаменті зводиться будинок, так на задоволенні потреби в любові вибудовується життя дитини. Якщо вона змалечку не відчуває себе потрібною – руйнується все її життя.
Будьте завжди поруч, аби дитина завжди відчувала підтримку, демонструйте свою любов до дитини! Діти повинні відчувати турботу і потрібність як рідним, так соціуму в цілому. Ні одна дитина не хоче померти, вона лише намагається втекти від обставин, які вважає нестерпними.
Якщо ж Ви помітили у дитини ознаки суїцидальних думок, то необхідно відкрито і щиро з нею поговорити. Щира розмова з батьками може змусити дитину переосмислити своє рішення. Не залишайте дитину наодинці із своєю проблемою, допоможіть розв’язати її, щоб запобігти фатальним наслідкам. Пам’ятайте, що міцні сімейні та соціальні зв’язки знижують вірогідність суїциду.

Останніми роками однією із причин самогубства є маніпуляції дітьми через інтернет: так звані "групи смерті" у соціальних мережах, які штовхають дітей до самогубств. Адміністратори таких груп доводять дітей та підлітків до самогубства у ті хвилини, коли батьки нічого не підозрюють.
Шановні батьки! Пояснюйте своїм дітям, що «розвага-онлайн» несе небезпеку, а іноді – невідворотні наслідки в реальному житті! Нагадайте дітям про важливі правила користування Інтернетом і соціальними мережами.

До уваги батьків: як забезпечити безпеку дітей у мережі Інтернет
- розміщуйте комп’ютери з Internet-з’єднанням поза межами кімнати вашої дитини;
- поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з яким вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються;
- цікавтесь, які веб-сайти вони відвідують та з ким розмовляють;
- вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль у Windows (безкоштовна соціальна послуга);
- наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм он-лайновим другом без вашого відома;
- навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;
- контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);
- цікавтесь, чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;
- навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет-мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій;
- переконайтеся, що діти консультуються з Вами, щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет-мережу;
- інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розваг;
- розмовляйте зі своєю дитиною як з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.


Служба у справах дітей


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами