Нова Каховка | 01 Березня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-02-16 » Новини

» Державна програма «Енергодім» пропонує модернізацію багатоповерхівок

Державна програма «Енергодім» пропонує модернізацію багатоповерхівок

Фонд енергоефективності відкриває можливості фінансування комплексних проєктів енергомодернізації багатоквартирних будинків через програму "Енергодім". В Україні цього потребують 80% житлових будівель. До цього часу держава підтримувала модернізацію житла лише через програму "теплих кредитів". Ця програма була і є ефективною, але вона пропонує лише короткострокові невеликі рішення - заміна вікон чи навіть некомплексні утеплення багатоквартирних будинків. Фонд енергоефективності сьогодні відкриває свої можливості по фінансуванню комплексних проєктів енергомодернізації через програму "Енергодім". За 5 запланованих років очікується впровадження проєктів Фонду енергоефективності щонайменше у 16 тис. будинків.
Фонд енергоефективності надає підтримку ОСББ для впровадження енергоефективних заходів шляхом надання грантів та запровадження комплексних технічних рішень. Програма Фонду передбачає виплату гранту трьома траншами. Це означає, що ОСББ отримають компенсацію не лише на матеріали чи обладнання, а й отримають відшкодування на роботи, на послуги, що при реалізації утеплення будинків займає значну частину витрат. Особливістю програми Фонду є те, що ми відшкодовуємо витрати на енергетичний аудит, на розробку проєктної документації, експертизу, вартість матеріалів, робіт, обладнання. Третій транш передбачає відшкодування витрат на проведення енергетичної сертифікації та обстеження інженерних систем. Програма передбачає фінансування у рамках двох сформованих пакетів. Розмір гранту становить 40% від вартості для пакета "легкий" та 50% для пакета "комплексний". При цьому Фонд відшкодовуватиме 70% витрат на послуги енергоаудиту, розробки проєктної документації та енергетичної сертифікації, авторського технічного нагляду. Є відмінності між двома пакетами. Так, пакет "легкий" передбачає, що серед обов'язкових для ОСББ заходів будуть встановлення лічильників, індивідуальних теплових пунктів, а також приладів погодного регулювання. "Комплексний" пакет передбачає, що обов'язковими заходами, крім тих, що враховані в пакеті "легкий", стануть комплексне утеплення стін, покрівлі, цоколя, підвалів.
На сьогодні, держава вклала у статутний капітал Фонду 2,7 млрд. грн., ще 100 млн. грн. передбачено у Державному бюджеті на 2021 рік. До того ж за Угодами з ЄС донори також передбачили грантову допомогу Україні у розмірі 100 млн. євро. Разом цих коштів вистачить, щоб реалізувати близько півтори тисячі проєктів термомодернізації будинків.
4 лютого 2021 року Фонд енергоефективності та «Приватбанк» підписали угоду про фінансове партнерство щодо реалізації проектів термомодернізації багатоквартирних будинків. Підписана угода започатковує прийом у відділеннях банку заявок від ОСББ на фінансування проєктів програми «Енергодім». Окрім «Приватбанку, партнерами Фонду наразі є «Укргазбанк» та «Кредобанк». На сьогодні, Фонд вже отримав понад 356 заявок від ОСББ на участь у програмі. Завдяки цьому в ОСББ з'являється можливість модернізувати свій будинок за підтримки держави. То ж пропонуємо всім співвласникам для отримання державної фінансової підтримки долучитись до участі в програмі "Енергодім", яка повинна стати національною історією успіху.

За інформацією видання «Укрінформ»


Відділ комунального господарства


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами