Новая Каховка | 12 Апреля 2021
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт Новокаховской городской территориальной громады

2021-02-16 » Новости

» 06 березня 2021 року в місті Нова Каховка буде проведений щорічний обласний конкурс читців, присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка «Світлиця Кобзаревих дум»

06 березня 2021 року в місті Нова Каховка буде проведений щорічний обласний конкурс читців, присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка «Світлиця Кобзаревих дум»

Щовесни на початку березня в нашій державі вшановують пам'ять Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка, а 25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки, письменниці, перекладачки, однієї з центральних постатей національної культури. З цієї нагоди запропоновано об’єднати ці події у великий захід популяризації творчої спадщини, активізації патріотичного виховання, пов'язаний з іменами видатних поетів.
06 березня 2021 року в місті Нова Каховка на базі міського Палацу культури буде проведений щорічний обласний конкурс читців, присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка «Світлиця Кобзаревих дум» (Положення додається).
Запрошуємо талановиту молодь долучитися до події, адже це змога проявити свої здібності та бути причетним до успіху української поетики.


Відділ культури і туризму


ПОЛОЖЕННЯ
про проведення щорічного обласного конкурсу читців, присвяченого
пам’яті Т.Г. Шевченка «Світлиця Кобзаревих дум»

І. Загальні положення

1. Засновником щорічного обласного конкурсу читців, присвяченого пам’яті Т.Г. Шевченка «Світлиця Кобзаревих дум» (далі – Конкурс), є департамент реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації та Херсонський обласний Центр народної творчості.
2. Організаторами Конкурсу є департамент реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонський обласний Центр народної творчості, відділ культури і туризму Новокаховської міської ради, Новокаховський Палац культури.
3. Завданням Конкурсу є:
популяризація духовної спадщини українського народу, творів Т.Г.Шевченка, Л.Українки;
виявлення нових виконавців;
підвищення виконавської майстерності читців;
виховання у підростаючого покоління українців належного ставлення до літературної спадщини України.

ІІ. Умови проведення Конкурсу

1. Конкурс проводиться 06 березня 2021 року на базі Новокаховського міського Палацу культури за адресою: пров. Дніпровський, 30, м.Нова Каховка. Заїзд та реєстрація учасників з 9.30 год., початок Конкурсу - о 10.00 год.
2. До участі у Конкурсі запрошуються читці-аматори та поетичні театри (гуртки художнього читання,драматичні колективи в репертуарі який є відповідні тематиці постановки) Херсонської області.
3. Конкурс проводиться за наступними номінаціями:
- читці-аматори (у двох вікових категоріях);
від 14 до 20 років включно;
від 21 до 45 років включно.
- поетичні театри;
- студенти вищих навчальних закладів сфери культури та освіти.
4. Для участі у Конкурсі учасники представляють конкурсну програму на власний вибір за одним із варіантів:
І варіант передбачає представлення двох творів:
1. Вірш Т.Г.Шевченка;
2. Вірш Лесі Українки.
ІІ варіант передбачає:
Представлення композиції за творами Т.Г.Шевченка,композиції за творами Лесі Українки та композиції за творами обох письменників;
5. Кількісний склад делегації на обласний Конкурс складається зпереможців відбіркових турів у громадах, за поданням керівників навчальних закладів сфери культури та освіти, структурних підрозділів з питань культури міських рад, об’єднаних територіальних громад не більше 2-х читців від громади;
6. Тривалість конкурсної програми 5-10 хвилин. Для поетичних театрів до 15 хв. Твори виконуються мовою оригіналу.
7. Для участі в щорічному обласному конкурсі читців, присвяченому пам’яті Т.Г.Шевченка надсилається заявка у форматом Word A4, шрифтом TimesNewRoman, розміром 14 не пізніше, як за п’ять календарних днів до дня проведення Конкурсу
Також просимо до 21 лютого надіслати промо-ролик виступу учасника з твором Л. Українки в форматі (AVI) тривалістю не більше 3 хвилин.
Заявки та відеозаписи надсилайте до Херсонського обласного Центру народної творчості на електронну пошту ocntkherson@ukr.net.

Координатор Конкурсу: Олена Захарченко +380984952669

8. Обробка персональних даних учасників Конкурсу здійснюється за їх згодою виключно для організації проведення Конкурсу з урахуванням Закону України "Про захист персональних даних"

ІІІ. Оцінювання конкурсних програм

1. Виступи учасників Конкурсу переглядає журі, до складу якого входять представники організаторів Конкурсу.
2. Персональний склад журі затверджується наказом департаменту культури, туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації.
3. Підведення підсумків Конкурсу здійснюється на засіданні журі відкритим голосуванням.
4. Оцінювання конкурсних програм здійснюється за наступними критеріями:
вибір конкурсної програми згідно Положення про Конкурс;
художній рівень репертуару;
оригінальність створення композицій;
рівень виконавської майстерності;
сценічна культура;
використання музики, шумів, інших додаткових ефектів.
5. Кожний критерій оцінюється за п’ятибальною шкалою.
6. Загальна підсумкова оцінка конкурсної програми учасника Конкурсу визначається складанням усіх виставлених балів та діленням підсумку на кількість членів журі.

ІV. Визначення та нагородження переможців Конкурсу

1. За результатами Конкурсу журі за загальною підсумковою оцінкою визначає переможців (Лауреатів І, ІІ, ІІІ ступенів) у кожній номінації та віковій категорії.
2. Загальна кількість балів для визначення переможців Конкурсу становить: Лауреат І ступеню – 20-19 балів; Лауреат ІІ ступеню – 18-16 балів; Лауреат ІІІ ступеню – 15-13 балів.
3. Переможці (Лауреати І, ІІ, ІІІ ступенів у кожній номінації та віковій категорії) нагороджуються дипломами Конкурсу та цінними подарунками, які вручаються в урочистій обстановці.
4. Лауреати Конкурсу департаментом реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації та Херсонським обласним Центром народної творчості рекомендуються до участі у заходах по вшануванню пам’яті Т.Г. Шевченка.
5. Учасники, які не стали переможцями Конкурсу, нагороджуються грамотами Конкурсу за участь.


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта: programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы