Нова Каховка | 01 Березня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-02-15 » Новини

» У Новій Каховці вшанували учасників бойових дій на території інших держав

У Новій Каховці вшанували учасників бойових дій на території інших держав

Сьогодні, 15 лютого, у Новій Каховці біля меморіального комплексу воїнам-інтернаціоналістам «Чорний тюльпан» відбувся урочистий захід, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 32-ій річниці виведення військ колишнього СРСР із Республіки Афганістан.

У заході взяли участь воїни-інтернаціоналісти, члени їх сімей, ветерани АТО/ООС, представники міської влади, громадськості, духовенства.

«Сьогоднішній день об’єднав дві знакові події. Одну радісну – 15 лютого 1989 року відбулось виведення наших військових із Афганістану і фактично завершилася дев’ятилітня війна. Інша – сумна: ми вшановуємо вічну пам’ять воїнів, які загинули, до кінця виконавши свій військовий обов’язок. Це наші брати, це наші медичні сестри, які рятували життя пораненим у бойових діях у гарячих точках планети», – відзначив голова Новокаховської територіальної громади Володимир Коваленко та подякував за подвиг та мужність воїнам-інтернаціоналістам, які сьогодні стояли поруч.

Він вручив грамоти міського голови за участь у патріотичному вихованні молодого покоління, за мужність і героїзм при виконанні інтернаціонального обов’язку та з нагоди 32-річниці виведення військ з Афганістану Борису Бордачевському, Анатолію Горчакову, Аллі Колесник, Юрію Кравченку, Володимиру Кононенку, Анатолію Ніколаєву, Борису Уманцю, Сергію Прокопенкову.

А пів годиною раніше, під час апаратної онлайн-наради Володимир Коваленко вручив грамоту голови Херсонської ОДА ветерану Владиславу Мотенку.

Голова Новокаховської ГО ветеранів Афганістану «Пам’ять» воїнів-інтернаціоналістів Анатолій Галієв поздоровив побратимів з 32-ю річницею закінчення тієї війни та побажав їм міцного здоров’я і стійкості у подоланні всіх життєвих перешкод.

Анатолій Галієв вручив нагороди Спілки ветеранів Афганістану: Григорію Могильову – медаль «За громадську мужність», Сергію Козлову та Василю Бакалу – грамоти від Херсонської обласної організації УСВА.

Секретар Новокаховської єпархії Української православної церкви Отець Миколай висловив слова пастирської вдячності воїнам, які сумлінно виконали свій обов’язок з захисту Батьківщини і побажав завжди залишатись прикладом для нащадків в служінні своїй Батьківщині.

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу.

Наша довідка: Афганська війна тривала дев’ять років один місяць і дев’ятнадцять днів. Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовими, 711 дітей – сиротами. Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами.

Афганська війна безжально забрала тисячі молодих життів та ще більше понівечила доль молодих людей. Лише на Херсонщині налічується близько 3 тисяч воїнів-інтернаціоналістів. Приблизно таку ж кількість місцевих і призвали на службу до Афганістану. 67 солдатів привезли додому в цинкових трунах, двоє й досі вважаються як зниклі безвісти.

У Новій Каховці до складу ГО ветеранів Афганістану «Пам’ять» воїнів-інтернаціоналістів входить більше 240 чоловік. В місті мешкає родина загиблого на тій війні…

З самого початку війни на Сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників. За словами воїнів-інтернаціоналістів, їм у страшному сні не могло присниться, що колись на території їхньої рідної України проходитиме озброєний конфлікт. Але і бути осторонь подій, що відбуваються на сході, вони не ніяк не могли, бо захищати суверенітет України – їхній священний обов’язок.

Матеріали сайту «Online Нова Каховка»


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами