Нова Каховка | 19 Січня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської об'єднаної територіальної громади

2021-01-05 » Новини

» В році новому лише приємних покупок!

В році новому лише приємних покупок!

Грудень минулого року для інспекції у справах захисту прав споживачів виявився майже екзаменаційним з приводу вирішення питань з продажу та гарантійному обслуговуванню меблів і вже на початку цього року новорічний сюрприз. Розбираємось разом як уникнути будь-яких непорозумінь між споживачем та господарюючим суб’єктом, який займається реалізацією товарів або наданням послуг. Важливо щоб перед вибором товару (послуги) споживач отримав максимум інформації про цей товар, ознайомився з правилами експлуатації, з гарантійними обов’язками тощо.
Розглянемо деякі з питань по вирішенню конфлікту:

? – В кінці грудня 2019 придбали меблі (стінку) вартістю майже 15тис.грн., а через рік виявили безліч дефектів (товаром не користувались, були в іншому місті у справах), магазин не приймає претензії, усувати недоліки не збирається, адже минув рік.
- Стосовно продукції, на яку гарантійні строки або строки придатності не встановлено, споживач має право пред’явити продавцю вимоги, якщо недоліки було виявлено протягом двох років. В цьому випадку споживачу не вказали гарантію на товар, а ні в чеку, а ні в експлуатаційних документах на меблі, тому необхідно з письмовою заявою звернутись до продавця з вимогою вирішити питання по ремонту меблів за рахунок виробника. Звернення прийнято, питання вирішується.

? – В кінці жовтня 2019 року придбали матрац з гарантією 18 місяців, через рік повилазили пружини, продавець не приймає претензії та звинувачує нас у недбалому користуванні. Як себе повести?
- Інспекція в розмові з ФОП з’ясувала причини непорозуміння зі споживачем, були визначені можливі варіанти виникнення недоліку, які можуть бути різні: пружини не надійно закріплені, поверхня ліжка не відповідає розмірам виробу або діти стрибали на матраці замість батуту тощо. Товар відправлено виробнику для остаточного вирішення питання (проведення ремонту).

? – Купив для собаки та кота ошийник від блох, в наслідок застосування тварини отруїлись та потребують лікування. Навить оточуючи тварин рідні люди відчули зле, допоки ошийники не були винесені з будинку. Продавець не приймає претензії, адже втрачено чек і не збережено упаковку.
- Споживач має право пред’явити претензію на якість товару лише при наявності розрахункового документа. Для визначення токсичності товару необхідно проводити експертизу. Можливо тварини чутливі на ці препарати, або допустимі дружні відносини між тваринами (облизування один одного), в наслідок чого хімія потрапила до шлунку. Причину не встановлено, але продавець пропонує повернути частину коштів на лікування тварин.

? – На передодні свята купив 2 гірлянди, при продажу товар не перевіряли. Вдома виявив, що одна ледве світить, а друга взагалі не вмикається. Продавець хоче ремонтувати товар протягом 2 тижнів, а навіщо мені гірлянди після Нового року?
- Якщо в товарі виявлено недолік, як в цьому випадку, то питання розглядається протягом 14 днів. Необхідно перевіряти товар під час покупки, проблем буде менше. Втручання інспекції в розгляд справи, змусило ФОП повернути гроші за неякісний товар терміново.

? – Купила дитині в подарунок кружку для чаю (120грн.), під час використання зовнішня емаль розтріскалась. Претензії не приймають за відсутністю чеку, який мені при покупці не видавали, поводяться грубо безтактно.
- Кожна угода має бути оформлена належним чином, без такого документа навіть суд не розглядає претензії, відхиляючи позови. Під час перевірки, продавець пред’явив чекову книжку, тобто необхідно було наполягти на видачі розрахункового документу. Гроші споживачу повернуто, але від спілкування з продавцем залишився неприємної осад.

Бажаємо всім Вам в новому році лише приємних покупок.


Інспекції у справах
захисту прав споживачів


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами