Нова Каховка | 12 Травня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2020-11-18 » Новини

» «Гаряча лінія» на тему: «Про особливості звітності за формою 20-ОПП»

«Гаряча лінія» на тему: «Про особливості звітності за формою 20-ОПП»

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» провела головний державний інспектор Новокаховської ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ірина Томашевська.
Пропонуємо відповіді на запитання платників щодо подання Повідомлення за формою № 20-ОПП.

Запитання: Хто має подавати Повідомлення за формою № 20-ОПП?
Відповідь: Відповідно до пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платники податків зобов’язані повідомляти про свої об’єкти оподаткування.
Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з п.8.1 розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 №462), шляхом подання Повідомлення за формою №20-ОПП (додаток № 10 до Порядку № 1588).
Відповідно до Порядку, повідомлення про об’єкти оподаткування мають подавати всі платники податків: як юридичні особи (у тому числі їх відокремлені підрозділи), так і фізичні особи - підприємці за наявності, виникнення чи змін об’єктів оподаткування.
До об’єктів оподаткування і об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням відноситься майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки, щодо сплати податків та зборів.

Запитання: В які терміни та куди необхідно подавати Повідомлення за формою № 20-ОПП?
Відповідь: Подавати Повідомлення за формою № 20-ОПП можна як у паперовому, так і в електронному вигляді (але в електронній формі потрібно подавати з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством).
Повідомлення за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єкта оподаткування (початком перебігу 10-денного строку є дата набуття платником податків права щодо об’єкта оподаткування відповідно до правовстановлюючих документів чи документів, що підтверджують право користування (розпорядження) об’єктом оподаткування) до податкового органу за основним місцем обліку платника.
Інформацію про об’єкти оподаткування платники можуть побачити в приватній частині Електронного кабінету.

Запитання: Як можна виправити помилку в Повідомленні за формою № 20-ОПП?
Відповідь: Якщо виявлено помилку в Повідомленні за ф. № 20-ОПП, щоб її виправити, доведеться подати нове Повідомлення за ф. № 20-ОПП, заповнивши його вірно. У такому разі у повідомленні потрібно вказати код ознаки надання інформації «3» (надання інформації про зміну відомостей про об’єкт оподаткування).

Запитання: Чи передбачена відповідальність за неподання Повідомлення за формою № 20-ОПП?
Відповідь: Відповідно до п. 117.1 ст. 117 ПКУ з врахуванням змін, внесених згідно із Законом № 466-IX від 16.01.2020, неподання у строки та у випадках, передбачених Кодексом, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність - 1020 гривень.
У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 680 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність - 2040 гривень.


Пресслужба Головного управління
ДПС у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м. СевастополіНавігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами