Нова Каховка | 22 Вересня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської об'єднаної територіальної громади

2020-09-14 » Новини

» У Новій Каховці пройшли Дні українського кіно

У Новій Каховці пройшли Дні українського кіно

Як ми вже розповідали, КП «Агенція регіонального розвитку», стала ініціаторами відновлення кінопоказів у Літньому театрі, які стартували 17 липня. В літній період Агенція встигла провести сім кінопоказів, які відвідали майже 1500 глядачів. На цьому організатори вирішили не зупинятися і в рамках святкування 126 річниці від дня народження О.П. Довженка та Дня українського кіно 10, 11 та 12 вересня провели у місті Дні українського кіно.
10 вересня глядачам було запропоновано познайомитися із шедевром світового кіномистецтва - фільмом О.П. Довженка «Земля» під музичний супровід сучасного українського етно-гурту Даха Браха. Не зважаючи на вік (а в цьому році фільму виповнилося 90 років) ця поетична кінорозповідь про події, пов’язані з колективізацією в Україні наприкінці 20-х років, про створення перших колгоспних комун, про класову ворожнечу, настільки сильно вразила глядачів, що перегляд фільму закінчився вигуками «Ми такого ніколи в житті не бачили!». Крім майстерності самого режисера всіх вразив музичний супровід, який створили на замовлення Довженко-Центр гурт Даха Браха. Разом із показом організатори влаштували невелику експозицію українського кіноплакату 1930-х років, присвячену фільму «ЗЕМЛЯ», де всі могли побачити як виглядали кіноафіші тих часів.
На другий день 11 вересня відбулася прем’єра стрічки «Мої думки тихі» — режисера Антоніо Лукіча. Слід зазначити, що ця стрічка стала дебютною повнометражною художньою стрічкою для режисера. У фільмі, знятому у жанрах комедії та драми, піднімається вічна проблема батьків та дітей. Саме мати не пускає головного героя Вадима на роботу до Канади. У головних ролях Ірма Вітовська-Ванца та Андрій Лідаговський. На думку багатьох експертів, це найкраще, що могло статися з нашим кінематографом. Адже тут вам ні плоских жартів (яких, до речі, могла бути сила-силенна у першу чергу через зріст головного героя), ні надмірної награності, ні вилизаної до неприродної української мови, ні банальних сюжетів. «Мої думки тихі» – це українська комедія, «яку ми заслужили» (в найкращому сенсі, який передбачає цей вислів).
В останній день 12 вересня на всіх чекала презентація фільму «Дике поле» за романом Сергія Жадана «Ворошиловград», в який взяв участь режисер стрічки Ярослав Лодигін (режисер, сценарист, радіоведучий та засновник радіо «Аристократи». З серпня 2019 року член правління ПАТ «НСТУ», відповідальний за «UA: Перший» та «UA: Культура»). Саме йому випала честь розпочати заключний кінопоказ! Словами привітання із Днем українського кіно розпочав гість. І додав, що його шлях у кінематографі розпочався так само із літнього кінотеатру рідного міста, де він дивився фільми за участі Жана Клода ван Дама. Звернувши увагу глядачів на те, що фільм було знято у жанрі «істерн», так званій відповіді «вестернів», які були досить популярні за радянських часів, Ярослав дав старт перегляду фільму, який, до речі, тривав майже дві години. Після перегляду відбулося анонсоване спілкування із режисером, який надав відповіді на всі поставлені глядачами питання. Про те скільки тривали зйомки, яким був бюджет фільму, і про те як виникла ідея зняти фільм саме за романом Сергія Жадана, і про те як обрали виконавця головної ролі. До речі, з’ясувалося що на роль Германа (так звали головного героя) кастингували майже 120 чоловіків, серед яких був, навіть скандально відомий танцівник балету Сергій Полунін. Врешті решт на роль затвердили Олега Москаленка. «Виходячи з того, що Полунін потім натворив, я щасливий, що не взяв його.» - додав Ярослав. Спілкування з режисером закінчилося реплікою однієї із глядачок: «5 років тому дивилася в Одесі українські короткометражні фільми. Вони були, на її погляд, такої низької якості, що вона вирішила більше українських стрічок не дивитися. Але після трьох днів показів фільмів у Літньому театрі Нової Каховки переглянула свою позицію і зрозуміла, що якісне українське кіно є і його варто дивитися», а Ярослав від себе додав: «Що варто подякувати організаторам цих показів – КП «Агенція регіонального розвитку» за таку чудову можливість познайомитися із українським кінематографом.»!
Ось так яскраво і неповторно пройшли Дні українського кіно в Новій Каховці. Чекатимемо на них і наступного року.


КП «Агенція регіонального розвитку»
Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами