Новая Каховка | 30 Октября 2020
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт Новокаховской объединенной территориальной громады

2020-09-11 » Новости

» Відома і невідома Нова Каховка

Відома і невідома Нова Каховка

Напередодні дня народження Олександра Петровича Довженка та Дня міста Нова Каховка до музею історії міста завітали студенти 2 курсу Відокремленого структурного підрозділу «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» на тематичну екскурсію.
10 вересня Україна відзначає 126 років з дня народження видатного кінорежисера, сценариста, засновника української кінематографії Олександра Довженка. Місто Нова Каховка в житті митця зайняло своє особливе місце. Саме тут Олександр Петрович пише свою «Поему про море», робить перші її кінопроби, долучається до будівництва міста та гідровузла. Саме тут востаннє закохується у велич Дніпра та широкий степ, тут залишає частинку свого серця…
«Усіх людей сьогодні я люблю. Люблю народ свій палкою любов’ю. У Новій Каховці мене вразило глибоке видовищне перетворення природи… Люблю Нову Каховку. Люблю Дніпро - велику річку мого народу, чисте ласкаве повітря, ясне небо і широту у всьому, і стриманість у пейзажі, і величавий спокій. І ніде мені не хотілося б так жити, як тут, на чудесному рідному березі. Ніде й ніколи я не проймався так любов’ю до людей, як тут».
20 вересня 1950 року Рада Міністрів СРСР прийняла Постанову «Про будівництво Каховської ГЕС на Дніпрі, Південно-Українського, Північно–Кримського каналів і про зрошення земель південних районів України та північних районів Криму».
Під час екскурсій діти разом з екскурсоводом Наталією Ільницькою згадали період будівництва Каховської гідроелектростанції, забудову перших житлових кварталів, розташування основних архітектурних об’єктів міста – Літній кінотеатр, Палац культури, адмінбудинок міськвиконкому, спортивний комплекс «Енергія» та інші.
Діти по-новому відкривали для себе історію рідного міста, постать Олександра Довженка та непереможну велич Дніпра.


Відділ культури і туризму

Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта: programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы