Нова Каховка | 27 Вересня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської об'єднаної територіальної громади

2020-09-11 » Новини

» До уваги фахівців сфери управління багатоквартирними будинками!

До уваги фахівців сфери управління багатоквартирними будинками!

Асоціація управителів житла активно працює над формуванням та розвитком конкурентного та професійного ринку управління багатоквартирними будинками в Україні.
Однією з умов формування професійного ринку управління багатоквартирними будинками в розвинених Європейських країнах є підтвердження фахівцями свого фахового рівня в акредитованих органах сертифікації персоналу. Так, з 01 січня 2019 року в Україні також було впроваджено норму з обов’язкової професійної атестації управителів багатоквартирних будинків.
Згідно частини 5 статті 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» кожен управитель - юридична особа зобов’язаний мати у штаті щонайменше одного найманого працівника, який пройшов професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії "менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)", а управитель – фізична-особа підприємець зобов’язаний самостійно пройти професійну атестацію або мати у штаті за трудовим договором щонайменше одного найманого працівника, який пройшов професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії "менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)".
Асоціацією управителів житла спільно з Інститутом муніципального менеджменту було ініційовано внесення змін до деяких нормативно-правових документів з метою розширення кола осіб, які можуть бути допущеними до проходження професійної атестації та скасування обов’язкового проходження навчання управителями.
Тож на прохання професійної спільноти, Міністерством розвитку громад і територій України прийнято наказ від 30.10.2019 № 252 «Про внесення зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 87 «Житлове та комунальне господарство населених пунктів»)», яким змінено кваліфікаційні вимоги до осіб, що можуть бути допущені до проходження професійної атестації за професією «Менеджер» (управитель) житлового будинку (групи будинків)».
Таким чином, згідно вищевказаного наказу Мінрегіону на сьогодні встановлено такі кваліфікаційні вимоги до осіб, що бажають пройти процедуру професійної атестації:
- Вища освіта другого(магістерського) рівня у галузі управління та адміністрування без вимог до стажу роботи; або перший (бакалаврський) рівень вищої освіти, стаж роботи у галузі житлово-комунального господарства не менше 5 років; або другий (магістерський) рівень вищої освіти, стаж роботи у галузі житлово-комунального господарства не менше 2 років».
Після прийняття даного наказу Орган сертифікації персоналу «Інститут муніципального менеджменту» пройшов процедуру розширення акредитації в Національному агентстві з акредитації України та отримав право здійснювати процедуру професійної атестації згідно кваліфікаційних вимог до заявників, встановлених наказом Мінрегіону № 252.
Слід підкреслити, що сьогодні для проходження професійної атестації заявникам потрібно мати повну вищу освіту (спеціаліст, магістр) та не менше двох років досвіду роботи у галузі житлово-комунального господарства або мати базову вищу освіту (бакалавр) та не менше п’яти років досвіду роботи у галузі житлово-комунального господарства.
Прошу, поінформувати фахівців сфери управління багатоквартирними будинками Вашого міста (селища) про законодавчі зміни до кваліфікаційних вимог осіб, які можуть бути допущеними до проходження професійної атестації та про можливість, в період дії карантинних обмежень, дистанційного проходження професійної атестації на відповідність кваліфікаційним вимогам професії «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)», яка є обов’язковою умовою роботи управителів з 01.01.2019 року.
Подати заявку та отримати більш детальну інформацію про дати проведення професійної атестації, вартість тощо., можна по телефону: (093) 392-16-22 або шляхом надсилання листа на ел. пошту: auz@auz.org.ua


З повагою,
Президент Громадської спілки
«Асоціація управителів житла» В.Ліман


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами