Нова Каховка | 09 Серпня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської об'єднаної територіальної громади

2020-07-31 » Новини

» Великі поети — завжди пророки і світочі

Великі поети — завжди пророки і світочі

Музей Поета в нашім місті –
Хранитель Пам‘яті людей.
Вселяє помисли в нас чисті
Бахути – земляка музей.

Живе в музеї Дух Поета,
І, щоб вдихнуть Його Могуть,
Щоб Його Слово дало Злети,
В музей Бахути люди йдуть…
(Вікторія Смолій «Музей»)

1 серпня 2020 року Літературно-меморіальний музей Анатолія Бахути відзначає 30-ту річницю пам’яті поета – нашого талановитого земляка та 28-у річницю літературно-меморіального музею.
За радянських часів А.Бахута не міг видати жодної книги, хоч написав їх більше десятка. На жаль, винятковий дар Поета, у якому його сміливі думки прийшлися не до двору, Його поетичні твори, замовчували, і не видавали. Доля Анатолія Бахути, як Поета, трагічна - прожити життя і не побачити жодної своєї книжки. На жаль, поетичному слову Бахути судилося бути повною мірою прочитаним і осмисленим вже після того, як він пішов з життя: 01серпня 1990 року.
В музеї збираються літератори та мешканці міста. Традиційно в цей день оголошуються результати літературного конкурсу на здобуття премії ім. А.П.Бахути та відбувається вручення Премії.
Станом музею постійно піклується Новокаховська міська рада на чолі з міським головою, який, як добрий господар опікується музеєм. За роки, що минули після смерті Поета, вдалося зробити чимало: провести капітальний ремонт будинку-музею, заміну системи опалення та ремонт системи водопостачання, виготовлено та встановлено новий пам’ятник Анатолію Бахуті на могилі поета. Цього року в рекреаційній зоні на території садиби музею встановлені нові лавочки, заасфальтовано доріжки та подвір’я, вийшла з друку антивоєнна поема Анатолія Бахути «Ми діти людей», яка буде презентована на урочистому заході 1 серпня 2020 року.
В музеї проводяться колективні та індивідуальні екскурсії, культурно-мистецькі заходи, проводиться робота з популяризації кращих творів талановитого письменника.
Територіальна громада нашого міста також не стоїть осторонь від проблем культурних закладів. Не відмовляють у допомозі музею помічники закладу культури - керівники організацій, депутати та приватні підприємці, серед яких:
Георгій Севрюков - ректор Новокаховського Гуманітарного інституту “Україна”, Геннадій Іванов директор НК ТДАТУ, Андрій Сердюк - генеральний директор ПрАТ «Дім марочних коньяків «Таврія» , Олександр Дадика - директор Яхт-клубу «Maxmarine», депутати міської ради : Сергій Хоменко, Олександр Афанасьєв, Лілія Микитенко, Олена Іщенко, Сергій Євстратов, Анатолій Гуртовий та інші, керівники комунальних підприємств: Валерій Радованець директор КП «Міський водоканал», Василь Нікулін - директор КП «НК Екосервіс»;
Мешканці міста: Кабак Максим, Михайло Тодоріко, Леся Левчук, Оксана Ткачук.
Відділ культури і туризму та працівники Літературно-меморіального музею щиро дякують всім помічникам за допомогу та запрошують мешканців та гостей міста відвідати Літературно-меморіальний музей Анатолія Бахути (вул.Шевченка, 7), який працює з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00 години з перервою з 12.00 до 13.00 години. В умовах дії карантину колективні екскурсії приймаємо з обмеженою кількістю відвідувачів (до 10 осіб водночас).


Відділ культури і туризму


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами