Нова Каховка | 09 Серпня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської об'єднаної територіальної громади

2020-07-30 » Новини

» Протидія дитячому жебрацтву, як одному з видів торгівлі людьми

Протидія дитячому жебрацтву, як одному з видів торгівлі людьми

У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини та вважається найприбутковішим напрямком кримінального бізнесу після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками.
Стати жертвою торгівлі людьми може будь-яка людина, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального стану.
Торгівля людьми має різні види, серед яких примусова праця, рабство, звичаї, подібні до рабства, сексуальна експлуатація, використання у порнобізнесі, примусова вагітність, вилучення органів, проведення дослідів над людиною, використання у жебрацтві, втягнення в злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, продаж дитини.
Найбільше від цієї проблеми страждають діти. Діти потрапляють у фактичне рабство по всьому світу. В різних країнах ці злочини набувають специфічного характеру. Механізм торгівлі дітьми включає заволодіння, перевезення, переховування, передачу з рук в руки, продаж або купівлю дітей за допомогою різних способів застосування сили, примусу, обману або шахрайства, з метою отримання прибутку, перетворюючи їх на рабів або використовуючи в умовах, наближених до рабства, включно з примушуванням до проституції або підневільної праці.
На жаль, факти торгівлі дітьми з метою різних форм експлуатації, виявляються і на території України. Поруч із примусовою працею, виробництвом порнографічної продукції, трансплантацією, використанням дітей у збройному конфлікті та для дрібної злочинної діяльності - продаж дітей, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво є найпоширенішими злочинами щодо неповнолітніх українців. Найгіршою ж формою дитячої праці та експлуатацією дітей є примусове жебрацтво. За даними Міжнародної організації з міграції, понад чверть дітей, які потрапили в ситуацію торгівлі людьми в Україні, були примушені жебракувати.
Деякі діти добровільно жебракують, тому що їхні сім’ї малозабезпечені, проте в багатьох випадках діти вербуються та продаються з метою отримання прибутку для інших осіб. Звичайно, не всі діти-жебраки були продані з метою використання в жебракуванні. Іноді діти вірять, що жебракування - легкий шлях заробляння грошей, та вибирають цей шлях для себе. Деякі діти, які мають досвід жебракування, залучають менших за віком дітей до цієї діяльності. Та бувають випадки, коли батьки примушують своїх дітей жебракувати, інколи продають іншим особам, які примушують їх жебракувати. Зловмисники не лише змушують дітей просити милостиню, а й знущаються над ними: роблять опіки на руках, саджають до інвалідної колиски, щоби викликати жалість у оточуючих для отримання грошової винагороди.
В Україні питанню подолання дитячого жебракування, яке може завдати шкоди здоров’ю, безпеці чи моральності дитини, приділяється велика увага, проте такі випадки спостерігаються у сучасному суспільстві: діти продовжують бродити вулицями і жебракувати. Більшість таких дітей, є вихідцями із малозабезпечених, неблагополучних, неповних сімей, які знаходяться у складних життєвих обставинах.
На території Новокаховської міської ОТГ спеціалістами служби у справах дітей разом з працівниками ювенальної превенції Новокаховського відділу поліції здійснюються рейди по виявленню на вулицях дітей без догляду дорослих, які займаються жебракуванням та бродяжництвом. За І півріччя 2020 року під час таких рейдів було виявлено 3 дітей, які займалися бродяжництвом, випадки жебрацтва відсутні.
Спеціалісти служби у справах дітей виконавчого комітету Новокаховської міської ради постійно працюють у напрямку викоренення такого явища, як жебрацтво. Профілактично-попереджувальна робота щодо недопущення бродяжництва та жебракування проводиться з дітьми у закладах освіти, зокрема з дітьми, яких виявлено на вулицях без нагляду дорослих. Батькам надаються роз’яснення про наслідки неналежного виконання батьківських обов’язків, про недопущення порушень прав дітей (домашнє насильство, торгівля дітьми, втягнення дітей у жебрацтво, інше) на батьківських зборах, під час виходу за місцем проживання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, під час прийому громадян у службі у справах дітей. Протягом квітня-червня місяця поточного року в умовах карантину відповідні заходи були проведені через засоби зв’язку.
Хоча наразі на території Новокаховської міської ОТГ офіційно не було виявлено випадків торгівлі дітьми, зокрема дитячого жебрацтва, продовження роботи, направленої на попередження порушення прав наших дітей, залишається завданням необхідним та невідкладним.
Варто розуміти, що у більшості випадків гроші, які жертвують дітям на вулиці, не допоможуть їм придбати їжу, одяг та вирішити їх складні життєві обставини.
Шановні громадяни, не залишайтеся байдужими до долі дітей! Якщо Вам стало відомо про дитину, яка страждає від протиправних дій з боку дорослих, просимо Вас вчасно інформувати Новокаховський відділ поліції та службу у справах дітей. Інколи достатньо буде зателефонувати та повідомити, що бачили дитину, яка жебракує, але необхідно детально розповісти, де саме це відбувається, і описати дитину та/або дорослу особу, яка її супроводжує. А якщо є можливість, то дочекатися приїзду поліції або представників служби у справах дітей.


Служба у справах дітейНавігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами