Нова Каховка | 13 Липня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської об'єднаної територіальної громади

2020-05-26 » Новини

Новини » 26 травня Грузія святкує День незалежності

26 травня Грузія святкує День незалежності

Вже більше десяти років місто Нова Каховка має побратимські відносини з грузинським містом Ланчхуті. За цей час відбулися обміни офіційними делегаціями, велися перемовини щодо розвитку бізнесових стосунків, а також співпраці у галузі культури та туризму. Міський голова Володимир Коваленко листом привітав мешканців міста-побратима Ланчхуті з головним державним святом та побажав їм міцного здоров'я, успіхів у справах, благополуччя і процвітання, а також миру та злагоди.

Грузини називають свою країну – Сакартвело («країна картвелів»). У Стародавні часи Грузія і Іспанія носили одну назву - Іберія. І дійсно мова народу, що проживає в Іспанії, дуже схожа на грузинську.

З курсу історії відомо, що з XIX століття Грузія примусово входила до складу Російської імперії. Ще у 1801 році російський імператор Павло I, порушивши умови Георгіївського трактату, за яким Картлійсько-Кахетинське царство перебувало під протекторатом Росії як автономна держава, видав маніфест про скасування грузинського царства і входження його до складу Російської імперії. Після революції і розпаду Російської імперії, 26 травня 1918 року уряд Грузії на чолі з Ное Жорданія проголосив незалежність країни. Перша незалежна Демократична Республіка Грузія, на жаль, проіснувала лише до лютого 1921 року, але за цей час її де-юре визнали 23 держави Європи, серед яких Великобританія, Франція, Німеччина, Італія, навіть Радянська Росія, Туреччина, країни Азії та Латинської Америки (Аргентина та ін.). 25 лютого 1921 року нова радянська, не менш агресивна імперія, знову захопила країну.

Свою незалежність від СРСР Грузія здобула 9 квітня 1991 року, коли було прийнято Акт про відновлення державної незалежності. День державної незалежності Грузії - головне державне свято країни і відзначається щорічно 26 травня.

Зазвичай у цей день проходять урочисті заходи, серед яких і військовий парад, і акції пам’яті тих, хто поклав життя в ім’я незалежності країни, адже досі Грузія потерпає від агресії Росії. В цей день також проходять грандіозні святкові концерти і знаменитий фестиваль квітів. Національна пам’ятка - Міст Миру, перетворюється в різнокольорову веселку з квітів. У парках проходять дитячі заході і свята, а на стадіонах - спортивні матчі і змагання.


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами