Новая Каховка | 28 Января 2021
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт Новокаховской объединенной территориальной громады

2019-10-17 » Новости

Новости » Як ОСББ впоратися з боржниками

Як ОСББ впоратися з боржниками

Напевно, найбільший страх кожного, хто береться організувати ОСББ у будинку, де мешкає, – це те, що люди не будуть сплачувати внески на його утримання. І якщо до сплати щомісячних внесків люди звикли і здебільшого сумлінно платять, то коли мова заходить про капітальний ремонт, де фігурують на порядок вищі суми, чимало мешканців сприймають це «в штики». Чи є законні методи впливу на «злісних» неплатників? Спробуємо розібратись у вирішення цього питання в умовах сучасного законодавства.
Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку за своєю суттю – це неприбуткова організація. Статтею 4 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» № 2866-14 від 29.11.2001 (далі – ЗУ «Про ОСББ») передбачено, що ОСББ створюється для забезпечення і захисту прав співвласників, дотримання їхніх обов’язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. На загальних зборах приймається рішення про затвердження кошторису і затверджується розмір внеску на утримання будинку та прибудинкової території. Згідно зі статтею 10 Закону України «Про ОСББ», якщо це рішення підтримало дві третини голосів і прийняте воно з дотриманням процедури, то воно стає обов’язковим для виконання всіма співвласниками. Зазначимо, що орендарі приміщень, які знаходяться у будинку, де створено ОСББ, згідно із законом, також мають сплачувати внесок на утримання будинку. Якщо хтось у будинку (чи власник квартири, чи орендар) не виконує обов’язків щодо вчасної сплати внесків, то стаття 16 згаданого закону передбачає право ОСББ звернутися до суду за стягненням внесків у судовому порядку. При цьому спочатку неплатнику надсилається претензія і дається 30 календарних днів на сплату боргу.
Але є й інша категорія. Це ті, що роками збирали борги, принципово не сплачуючи комунальні рахунки. Нині гроші членів ОСББ використовуються виключно на потреби ОСББ. І якщо хтось не платить, об’єднання не може належним чином виконувати свої обов’язки щодо утримання будинку в належному стані, платити за освітлення загальних місць користування, обслуговування ліфтів, оплачувати роботу голови, двірника тощо. У такому випадку варто не затягувати справу і подавати на боржника в суд. Варто пам’ятати, що на відповідача, крім суми боргу, ляжуть ще й витрати на судовий збір та послуги юриста, який вестиме справу в суді, а також виконавчий збір. Відтак, заборгованість у розмірі 5 тисяч гривень може легко зрости до 8-9 тисяч. Тож, вагаючись, платити чи ні зараз, слід подумати про те, чи потрібні зайві витрати потім. Окрім кардинального рішення по стягненню заборгованості з боржників існує право голів ОСББ на складання адмінпротоколів за статтею 150 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідна інформація разом із прикладом оформлення документу вже розміщувалась на офіційному сайті міста Нова Каховка за посиланням.
В разі відмови підпису та надання пояснень від правопорушника, про що підтверджують 2 свідки, у протоколі робиться запис про повідомлення його особи про час засідання комісії. В цьому разі протокол може бути розглянутим на засіданні комісії без присутності порушника. До протоколу додаються розрахунки стану заборгованості. Рішення комісії є обов'язковим до виконання. Порушнику дається 10 діб на оплату призначеного штрафу, далі надсилаються документи на його примусове стягнення .
Також є проблема з організаціями, що орендують приміщення комунальної власності в будинках, де створено ОСББ. Вони вважають, що повинні сплачувати лише кошти за оренду. Та згідно із Законом України «Про оренду державного і комунального майна» серед обов’язків, які покладені на орендаря, вказане і зобов’язання сплачувати внески на утримання будинку. Рішення зборів ОСББ є підставою для сплати внеску як на поточний ремонт, так і на утримання будинку, навіть без наявності укладеного між ОСББ і орендарем договору.
В любому випадку, щоб уникнути проблем, пов’язаних із боржниками, в першу чергу, необхідно проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу з орендарями та співвласниками. Головне завдання при цьому – щоб кожен зрозумів, що ОСББ – це об’єднання співвласників квартир будинку, і несплата внесків за утримання будинку одним співвласником лягає на плечі інших співвласників.


Відділ комунального господарства»


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта: programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы