Новая Каховка | 02 Июня 2020
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2019-10-16 » Новости

Новости » Обери здорове і щасливе майбутнє! Правда про насвай

Обери здорове і щасливе майбутнє! Правда про насвай

Сьогодні серед дітей та підлітків популярним є одурманюючий засіб, так званий «насвай». Основними компонентами цієї суміші виступають: тютюновий пил, курячий послід, негашене вапно та олія, вода або клей. Крім того, сюди часто підмішують інші наркотики, щоб людина швидше стала залежною. Насвай вживають, закладаючи під губу. При проковтуванні викликає нудоту, блювання, пронос.
Ця речовина викликає ознаки наркотичного сп’яніння, негативно впливає на організм людини та може викликати залежність. Окрім того, існує ризик руйнування зубів і отруєння, розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту, появи язви, гастриту, паразитарних захворювань, імпотенції і безпліддя, порушення психіки. Ця суміш також може стати причиною онкологічних захворювань: рак губи, горла, шлунка і кишківника був виявлений у 80% людей, які регулярно вживають насвай.
Популярність вищезазначеної речовини зумовлена низькою ціною, що робить її доступною, навіть, школярам. Продавці насваю кажуть, що з його допомогою можна кинути палити. Але це неправда, бо насвай викликає залежність, як і будь-який інший наркотик.
Насвай, як небезпечний наркотик, заборонений законом в Білорусі, Росії, Узбекистані, Казахстані, Туркменії.
Станом на сьогодні питання про віднесення насваю чи його компонентів до відповідних переліків речовин, обіг яких в Україні заборонено або обмежено, вирішується в Міністерстві охорони здоров’я. Однак, допоки питання перебуває в процесі вирішення на державному рівні, не варто втрачати час: подбати про здоров'я дітей треба вже зараз.
Саме тому на території Новокаховської міської ради у закладах освіти різного рівня акредитації сьогодні проходять лекції про тяжкі наслідки вживання шкідливих речовин. В четвер 10 жовтня 2019 року про загрозу вживання насваю та шкідливі наслідки цього розповів спеціаліст служби у справах дітей виконавчого комітету Новокаховської міської ради студентам Новокаховського політехнічного коледжу та Новокаховського вищого професійного училища, які проживають в гуртожитку. Крім того, неповнолітнім нагадали, що тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв є не менш шкідливими для здоров’я людини.
У виступі спеціаліст служби закликала студентів до вибору на користь здорового способу життя.


Служба у справах дітей
Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы