Новая Каховка | 28 Мая 2020
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2019-10-15 » Новости

Новости » До уваги батьків

До уваги батьків

У відповідь на багаточисленні звернення батьків щодо надання дозволу дітям відвідувати заклади дошкільної та загальної середньої освіти відділ освіти Новокаховської міської ради надає відповідні роз’яснення.

З 2000 року в Україні діє Закон «Про захист населення від інфекційних хвороб». У статті 15 цього Закону визначено «дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів (виховних, навчальних, оздоровчих та інших) не дозволяється». «Календар профілактичних щеплень – нормативно-правовий акт центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, яким встановлюються перелік обов'язкових профілактичних щеплень та оптимальні строки їх проведення» (стаття 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).
Треба зрозуміти, що закон чітко розмежовує такі дії як «прийняття до закладу освіти» та «допуск до відвідування закладу освіти». У них йдеться про те, що немає правових підстав відмовити у зарахуванні до закладу освіти осіб, які не зробили профілактичні щеплення. Але після прийняття їх не мають права допустити до навчання, поки вони не будуть вакциновані. Зарахована у заклад освіти дитина отримає право відвідувати його тільки після того, як профілактичне щеплення буде зроблено.

Відсутність вакцинації не є підставою для відмови у прийнятті, але є серйозною підставою для недопуску.
Згідно зі статтею 3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Тому запобігання поширенню інфекційних хвороб є прямим обов‘язком держави та її громадян, аби цю найвищу цінність зберегти.
Cаме ця норма покликана захистити здоров’я та життя дітей, адже в Україні спостерігається ускладнена епідемічна ситуація та вже два роки триває спалах кору. Перебування нещеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров’я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти.

Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності. А «профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень» (стаття 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).
У статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» зазначається, що у разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його, це стосується тих дітей, які не були щеплені в силу певних медичних протипоказань.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.
Наголошуємо на тому, що вимога щодо щеплень закріплена законом та підтверджена рішенням Верховного суду, тобто слідувати цим правилам має кожен з нас, адже життя і здоров’я наших дітей – це безумовний пріоритет.
Згідно зі статтею 53 Конституції України, яка має вищу юридичну силу понад будь-який інший закон, кожен має право на освіту. Тому, якщо батьки відмовляються від вакцинації, то вони мають право обрати альтернативну форму навчання, наприклад, дистанційну чи індивідуальну (екстернат або сімейна(домашня) форма навчання). Тобто держава в будь-якому випадку надає можливість та доступ кожній дитині до шкільної освіти.

Що ж стосується дітей, батьки яких відмовились від обов‘язкової вакцинації в силу особистих переконань, з точки зору закону, громадянської та соціальної відповідальності таким батькам варто задуматись над тим, що реалізація прав неможлива без виконання відповідних обов‘язків.

За більш детальною інформацією радимо звертатися до керівництва закладу освіти, на території обслуговування якого проживає невакцинована дитина.


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы