Нова Каховка | 02 Червня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2019-09-18 » Новини

Новини » Міський голова Нової Каховки взяв участь у засіданні правління Асоціації міст України

Міський голова Нової Каховки взяв участь у засіданні правління Асоціації міст України

16 вересня у Києві відбулося чергове засідання Правління Асоціації міст України під головуванням Віталія Кличка, Голови АМУ, Київського міського голови, в якому Херсонщину представляв член Правління, міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

Після повернення з Києва мер міста розповів про цілі зібрання та результати, яких вдалося досягти в перемовинах з представниками Уряду, напередодні прийняття Державного бюджету.
– На засідання прибули практично всі голови громад-члени Правління, а також Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, аналітики АМУ, – зазначив Володимир Іванович. – Серед гостей: Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак, Голова підкомітету з питань державних інвестиційних проектів Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Анна Пуртова. На розгляд Правління АМУ було винесено питання про стан реформи місцевого самоврядування в умовах нової політичної ситуації, про підготовку до опалювального сезону, про бюджетний процес 2020 року, а також організаційні питання Асоціації.
На початку засідання Голова АМУ В.Кличко наголосив, що Асоціація міст України завжди демонструвала принципову та конструктивну позицію у співпраці з органами центральної державної влади і висловив переконання, що і з новим Урядом буде плідна співпраця, – продовжив Коваленко. – Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, в свою чергу, окреслив проблеми впровадження реформи місцевого самоврядування. Він, зокрема, зазначив, що уся проблематика вивчається через 24 регіональні відділення АМУ. Зміни та тенденції на центральному і місцевому рівнях досліджують та аналізують експерти АМУ.
Також він додав, що від початку децентралізаційної реформи відбулося багато позитивних змін, але, у той же час, проглядається низка певних тенденцій, які оцінюються на місцях, як негативні. Серед них слід назвати: зростання у структурі місцевих бюджетів частки цільових трансфертів; фінансування делегованих повноважень не у повному обсязі; певна залежність місцевих рад від обласного рівня в частині розподілу державного фінансового ресурсу; зростання кількості дотаційних бюджетів саме в ОТГ.

Безумовно, для Нової Каховки дуже чутливим є питання децентралізації, – наголосив Володимир Іванович. – Наша територіальна громада знаходиться в епіцентрі реформи місцевого самоврядування. Сьогодні до міської ОТГ бажають приєднатися декілька навколишніх сіл, і ми до цього не можемо бути байдужі. Тому все почуте на засіданні Правління потребує практичного втілення. Але ж ніхто не відміняв вирішення поточних проблем сьогодення. Треба інтенсивно готуватись до зими всьому міському комплексу, продовжувати реформувати освітній і медичний простір, верстати бюджет на наступний рік, звітувати перед громадою про виконання планів поточного року і таке інше.
В свою чергу Альона Бабак представила пріоритети роботи нового міністерства та зупинилася на завданнях щодо реформування місцевого самоврядування: «Реформа має бути активізована і має відбутися. Головна мета – максимальний перелік базових послуг має надаватися на рівні громад.  У 2019-2020 роках необхідно завершити процес формування 6631 громад у 1300-1400 ОТГ за принципом спроможності». Щодо нового адміністративно-територіального устрою – потрібні зміни до Конституції, і Президент вже готує законодавчу ініціативу. За новим адмінтерустроєм будуть проведені місцеві вибори.

Діалог регіональних представників з Міністром був конструктивним. Мені теж вдалося поставити свої проблемні питання пані Бабак, – зазначив міський голова. – Зокрема я просив її, щоб кошти, які мають бути виділені на проекти, заплановані в цьому році Мінрегіонбудом, а це стадіон і водогін, дійшли до нас, і при реорганізації Кабміну нікуди не зникли. Ми їх обов’язково освоїмо, тим більше, що проекти уже готові і почались проводитись тендери. Також я просив її не перекладати на місцеві бюджети фінансування програм, які повинні забезпечуватись державою, як це виникло з інсуліновою проблемою.
Окрім мене свої питання поставили й інші члени Правління.

Усі напрацьовані пропозиції Правлінням АМУ передані до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету для врахування при розгляді проекту Державного кошторису на 2020 рік.
На завершення засідання Правління АМУ розглянуло ряд організаційних питань діяльності Асоціації.
Роз’їзджалися ми з надією, що основою стабільного розвитку суспільства та ефективного функціонування держави стане забезпечення балансу загальнодержавних інтересів та інтересів територіальних громад, – завершив свою розповідь пан Коваленко.
Матеріали Online Нова Каховка


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами