Нова Каховка | 25 Лютого 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-01-25 » Новини

Новини » Соціальний захист дітей з числа внутрішньо переміщених осіб

Соціальний захист дітей з числа внутрішньо переміщених осіб

Збройний конфлікт на Сході країни позначився на долях багатьох дітей. Особливо гостро його наслідки відчули діти, що мешкають на окупованих територіях, на лінії розмежування та діти, які є вимушеними переселенцями. Усі вони зазнали важких психологічних та фізичних травм, і потребують особливого захисту з боку держави.
Безпосереднє ведення справ і координація діяльності стосовно захисту прав дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, покладено на службу у справах дітей.
Для здійснення визначених законом повноважень щодо захисту прав дітей служба забезпечує роботу Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти» - це ведення банку даних дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, сімей потенційних усиновлювачів, опікунів/піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів; дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Служба також організовує діяльність комісії з питань захисту прав дитини.
Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання надання статусу дитині, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
Протягом 2018-2020 років органом опіки та піклування виконкому Новокахвоської міської ради було прийнято 8 рішень про надання статусу «дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів». Як внутрішньо переміщені особи, ці діти мають певні соціальні гарантії:
1) Відповідно до Закону України „Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, забезпечується реалізація прав дітей із числа внутрішньо переміщених осіб щодо їх соціального захисту, зокрема, отримання соціальних послуг, забезпечення лікарськими засобами у випадках та порядку, визначених законодавством, надання необхідної медичної допомоги в державних та комунальних закладах охорони здоров’я, влаштування дітей у дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, здобуття певного освітнього рівня за рахунок коштів державного бюджету або інших джерел фінансування тощо.
2) Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №505 (зі змінами) „Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”, кожна дитина із числа внутрішньо переміщених осіб, віком від 0 до 18 років, студенти денної форми навчання закладів вищої освіти та учні закладів професійно-технічної освіти, які досягли 18-річного віку (до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), мають право на виплату адресної грошової допомоги.
3) Відповідно до статті 1 Закону України „Про оздоровлення та відпочинок дітей”, дітям, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи; дітям, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення; дітям осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення АТО /ООС або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення АТО / ООС, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в АТО / ООС, у тому числі тим із них, яким установлено статус відповідно до Порядку, надаються путівки на пільгових умовах.
4) Статтею 44 Закону України „Про вищу освіту” встановлено ряд пільг для дітей, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи. Так, цим Законом передбачена державна цільова підтримка для здобуття вищої освіти у вигляді: повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих 3 бюджетів; пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти; соціальної стипендії; безоплатного забезпечення підручниками; безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах; безоплатного проживання в гуртожитку.
5) Законом України від 08.02.2018 № 2279-VIІІ „Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа” внесені зміни до нормативно-правових актів, якими передбачено взяття на квартирний та соціальний квартирний облік внутрішньо переміщених дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16 років, а також осіб з їх числа.
6) Законом України „Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб” встановлено, що дітям грудного віку та дітям другого року життя, які входять до складу малозабезпечених сімей, дітям грудного віку та дітям раннього віку, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, або з числа внутрішньо переміщених осіб, за рахунок держави гарантується забезпечення дитячим харчуванням у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Відповідні зміни внесені до законів України „Про загальну середню освіту” „Про дошкільну освіту”, „Про професійну (професійну-технічну) освіту”, „Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”.

Шановні мешканці Новокаховської міської об’єднаної територіальної громади з числа внутрішньо переміщених осіб! Для отримання консультації щодо встановлення Вашим дітям статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, необхідно звернутися до служби у справах дітей виконавчого комітету Новокаховської міської ради за адресою: м. Нова Каховка, просп. Дніпровський, буд. 23, каб. 116 (ІІІ поверх біля редакції газети «Нова Каховка»), контактний телефон: 4 25 76.
Увага! Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати необхідні документи.


Служба у справах дітей


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами