Нова Каховка | 26 Січня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської об'єднаної територіальної громади

2020-11-23 » Новини

Новини » Як повернути неякісні ліки?

Як повернути неякісні ліки?

Звернення споживачів на аптечні заклади потребують особливої уваги, враховуючи, що предмети сангігієни, лікарські препарати та засоби належної якості не підлягають обміну та поверненню (постанова КМУ № 172 від 19.03.1994р.)
Майже всі скарги ідентичні, але розгляду потребують всі:
- Купила в аптеці ліки, вдома перечитала інструкцію та зрозуміла, що вони мені не підходять, адже підвищують тиск, назад не приймають, а сума для пенсіонера значна 245грн. До кого звернутись?
- Електровимірювач тиску перестав вмикатись, заміна батарейок не допомогла, на якісний не міняють, приймають лише на ремонт, чому?
- Чому в аптеках різні ціни на одні й ті самі ліки? Купив препарат, який потрібно приймати щодня, а в іншій аптеці він на 7грн. дешевше. Назад не приймають, на чиєму боці Закон.
- Виписала ліки по інтернету, сплатила гроші, приймаю по інструкції, а результату не відчуваю? Як зрозуміти, що препарат «не діє», як повернути неякісні ліки, як і куди поскаржитись?


Якщо ви помітили порушення, маєте право подавати скаргу до Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Херсонській області за адресою: 73010, м. Херсон, вул. Богородицька (Червонофлотська), 24, телефон +380 (552) 46-75-61, E–mail: dls.ks@dls.gov.ua.
Звернення споживачів щодо захисту права на безпечність продукції повинні містити наступну інформацію:
- точну назву аптечного закладу (не те, що написане на вивісці, а те, що зазначене у ліцензії);
- адресу його розташування;
- назву суб’єкта господарювання (власника, а не директора аптеки).
Усю цю інформацію найзручніше знайти у “Куточку споживача”. Такий куточок має бути у кожній аптеці, і саме там має висіти ліцензія на діяльність – звідти і треба списати точну інформацію щодо закладу та його власників; також треба вказати назву лікарського засобу, до якого у вас виникли претензії; вказати форму (таблетки, капсули, краплі тощо) в якій він реалізовувався; серію виробу; виробника – все це краще списати з упаковки лікарського засобу; чітко сформулювати, на що ви скаржитесь; докласти копію чеку на покупку, бо лише він засвідчує, що цей лікарський засіб купили саме у цій аптеці (без чеку заяви не розглядаються через неможливість довести факт придбання препарату у конкретному закладі).
Далі скаргу розглянуть в обласному відділенні і, якщо вона складена згідно з зазначеними вище вимогами, передають на узгодження до головного офісу Держлікслужби у Києві. Саме там мають дати погодження на проведення позапланової перевірки аптечного закладу до якого виникли претензії. Згідно з нормативними документами, уся процедура має тривати у межах 30 днів.
Занадто довго, коли потрібно лікуватись, а не доводити факти шахрайства, тому відвідуючи аптеку, необхідно чітко знати, які ліки потрібні, заздалегідь отримати консультацію лікаря, знайти час ознайомитись з інструкцією препарату на сайті виробника в інтернеті тощо.
УВАГА! Нагадуємо, що, за законом, за недостовірну інформацію, яка міститься в офіційній скарзі, передбачена адміністративна відповідальність. Тож при складанні скарги варто утриматися від бажання «згустити фарби» і приписати закладу якісь додаткові гріхи, які потім скаржник не зможе довести.
Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором, а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.


Інспекція у справах
захисту прав споживачів


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами