Нова Каховка | 24 Жовтня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської об'єднаної територіальної громади

2020-09-24 » Новини

Новини » Людина – епоха. Альбін Станіславович Гавдзинський

Людина – епоха. Альбін Станіславович Гавдзинський

Ви собі уявляєте наше місто без картинної галереї? Мабуть ні, як і багато тих людей, які слідкують за змінами експозицій в залах картинної галереї ім. А.С.Гавдзинського, поспішають на зустріч з улюбленими художниками чи на знайомство з новими іменами в образотворчому мистецтві, чекають на цікаві заходи, що проходять в ній. Їх проходить немало – це творчі акції для митців, аукціони, художньо-поетичні вечори, майстер-класи для дітей, перформанси, квести, вікторини, фестивалі. Картинна галерея стала справжнім культурним хабом для містян. В ній збираються не тільки шанувальники живопису і декоративно-прикладного мистецтва, а й любителі поезії та музики. Молодь -часті гості в її стінах – і на виставках молодих художників-графітистів, і на вечорах електронної та шумової музики. Поєднання в одне ціле різних видів мистецтв давно практикується в роботі закладу.
А уявляєте, що всього цього могло не бути, якби в один прекрасний день, на початку п’ятдесятих років минулого століття, не з’явилася людина з етюдником і палітрою в руках. Людина, яка крок за кроком створювала живописний пам’ятник грандіозної розбудови Каховського гідровузла, народження нашого рідного міста. Крок за кроком – від перших поставок будівельних матеріалів, риття котловану, створення греблі, будівництва перших будинків, неперевершеного Палацу культури і мереживного Літнього кінотеатру, - до запуску ГЕС.
Все це створив геніальний митець, Народний художник України, Заслужений діяч мистецтв України, Почесний будівельник Каховської ГЕС, Почесний громадянин Нової Каховки - Альбін Станіславович Гавдзинський. Він не став простим фіксатором побаченого, а спромігся опоетизувати будні великого будівництва. Навіть у невеличкому етюді відчувається могутнє дихання забудови. Його роботи пронизані натхненням художника, випромінюють радість життя. В них відобразилась сама натура, характер мислення молодого живописця, його доброта, любов до людей праці та дружелюбність.
В 1961 році після виставки робіт, присвячених будівництву Каховської ГЕС і міста Нової Каховки, яка відбулася в Одесі, Альбін Станіславович зробив неоціненний подарунок для новокаховчан – 237 своїх робіт передав в дарунок молодому місту. Тим самим дав поштовх для створення картинної галереї в невеличкому тоді містечку, яке росло і розквітало на очах.
Майже 55 років двері картинної галереї, яка з 2003 року гордо носить ім’я свого засновника, гостинно відкритті для відвідувачів. Сотні виставок, презентацій, десятки тисяч відвідувачів за цей час побували в її залах. Фонди картинної галереї, які відносяться до Державного Фонду України, налічують майже 1200 предметів, серед яких твори відомих митців періоду соцреалізму. Але самі найдорожчі для нас полотна і етюдні роботи про наше місто найулюбленішого з художників - Альбіна Гавдзинського.


Відділ культури і туризму

Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами