Новая Каховка | 24 Мая 2018
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

Городские правила » ПРАВИЛА утримання собак і котів у місті Нова Каховка

ПРАВИЛА утримання собак і котів у місті Нова Каховка

Рішення сесії міської ради
від 23.12.2009 року №1353


1. Визначення сфери дії Правил та учасників правовідносин у цій сфері.
1.1. Правила утримання собак і котів у місті Нова Каховка (далі – Правила) встановлюють вимоги до утримання домашніх тварин для забезпечення гуманного ставлення до них та чистоти і порядку на території міста при їх утриманні, недопущення порушень прав і законних інтересів інших осіб. За недодержання цих Правил передбачено відповідальність відповідно до законодавства.
1.2. Правила поширюються на підприємства, установи, організації (крім установ Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Державного митного комітету України і Міністерства внутрішніх справ України), а також на громадян, що утримують домашніх тварин у місті Нова Каховка.
1.3. Вимоги цих Правил поширюються на осіб, яким ці тварини належать на будь-яких підставах, що не суперечать чинному законодавству.
1.4. Терміни, використовувані у Правилах, вжиті у значеннях, наведених у Законах України "Про благоустрій населених пунктів", "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про тваринний світ", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про ветеринарну медицину", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про захист населення від інфекційних хвороб", інших нормативно-правових актах та нормативних документах.

2. Забезпечення державних, громадських та приватних інтересів, відкритості та доступності Правил.
2.1. Забезпечення державних, громадських та приватних інтересів у сфері утримання домашніх тварин у місті відповідно до законодавства здійснюється за рахунок їх врахування під час розроблення та реалізації Правил.
2.2. З метою дотримання інтересів вищезазначених суб'єктів, на етапі розроблення Правил, виконавчий комітет оприлюднює проект в засобах масової інформації та на інтернет-сайті для отримання зауважень та пропозицій. Обговорення проводиться протягом 30 календарних днів.
2.3. Внесення змін до Правил здійснюється міською радою у встановленому законодавством порядку. Під час внесення змін до Правил зберігаються умови громадського обговорення і розгляду пропозицій та зауважень до них.

3. Права громадян і громадських організацій в сфері поводження з домашніми тваринами.
Громадяни і громадські організації мають право:
- здійснювати громадський контроль за дотриманням вимог цих Правил;
- сприяти державним органам, органам місцевого самоврядування, що здійснюють контроль в сфері поводження з тваринами, у виявленні правопорушень;
- вносити пропозиції у державні органи, органи місцевого самоврядування з питань поводження з домашніми тваринами і брати участь у їхньому розгляді;
- запитувати й одержувати від юридичних осіб, державних органів та органів місцевого самоврядування інформацію про поводження з домашніми тваринами;
- здійснювати навчання і виховання громадян у даній сфері;
- пропагувати гуманне відношення громадян до тварин;
- звертатися в суд з позовами у випадку порушення прав і законних інтересів громадян;
- створювати притулки для домашніх тварин;
- створювати фонди з метою фінансування створення і функціонування притулків для домашніх тварин і з іншими цілями в сфері поводження з тваринами, передбаченими статутами цих фондів.

4. Вимоги до утримання домашніх тварин.
4.1. У квартирі багатоквартирного житлового будинку, у якій проживають один власник (наймач) житлового приміщення і члени його родини, допускається утримання не більше двох собак і одного кота, або трьох котів, або одного собаки і двох котів.
4.2. У квартирі багатоквартирного житлового будинку, у якій проживають декілька власників (наймачів) житлового приміщення, допускається утримання не більше однієї тварини (собаки чи кота) на родину кожного власника (наймача) при письмовій згоді всіх повнолітніх громадян, що проживають у даній квартирі.
4.3. В одноквартирному житловому будинку, у якому проживають декілька власників (наймачів) житлового приміщення, на родину кожного власника (наймача) житлового приміщення допускається утримання собак і (чи) котів у кількості, погодженій у письмовому виді з усіма проживаючими в цьому будинку повнолітніми громадянами.
4.4. У житловому приміщенні гуртожитку (кімнаті, блоці) допускається утримання не більш однієї тварини (собаки чи кота) при письмовій згоді спільно проживаючих у даному житловому приміщенні повнолітніх громадян, якщо це не суперечить правилам внутрішнього розпорядку гуртожитку.
4.5. На підприємствах, в установах і організаціях допускається утримання собак для охорони в обладнаних приміщеннях або на прив'язі.
4.6. Приплід собак і котів підлягає відчуженню до досягнення приплодом тримісячного віку у випадку, коли загальна кількість тварин, що містяться в житловому приміщенні, перевищує припустиму кількість, установлену цими Правилами.
4.7. Умови утримання домашніх тварин повинні задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності та інші потреби.
4.8. Місце утримання домашніх тварин повинно бути оснащено таким чином, щоб забезпечити необхідні простір, температурно-вологісний режим, природне освітлення, вентиляцію та можливість контакту тварин із природним для них середовищем. Висота огорожі вольєрів, майданчиків тощо (при вільному вигулі на ізольованій території) повинна бути не менше 2,5 м, при цьому по периметру такої території повинна бути розміщена інформація попереджуюча про знаходження тварин, які є небезпечними для громадян.
4.9. Не допускається, щоб собаки і коти забруднювали сходові клітини та інші місця загального користування в будинках, дворах і на вулицях. В усіх випадках необхідно прибирати екскременти тварин.
4.10. Забороняється відмовлятися від права власності чи іншого майнового права на домашніх тварин шляхом припинення їх утримання (позбуватися тварин) без передачі іншому власнику або умертвінням в відповідності до діючого законодавства.

5. Вимоги до реєстрації та перереєстрації домашніх тварин.
5.1. Реєстрація домашніх тварин проводиться з метою: єдиного обліку цих тварин в місті; для організації пошуку загублених тварин та повернення їх власникам; контролю за чисельністю безпритульних тварин; здійснення контролю за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог; забезпечення епізоотичного благополуччя; вирішенню проблемних питань і конфліктних ситуацій, пов'язаних з утриманням домашніх тварин.
5.2. Реєстрацію домашніх тварин здійснює комунальне підприємство “Наше місто”. У п'ятиденний термін з моменту реєстрації видається власнику зареєстрованої тварини реєстраційне посвідчення, особистий номерний знак (жетон), який повинен бути прикріплений до ошийника, а також власник домашньої тварини ознайомлюється з Правилами.
5.3. Реєстрація проводиться одноразово і вважається дійсною протягом усього життя тварини, крім випадків втрати або пошкодження посвідчення про реєстрацію.
5.4. Обов'язковій реєстрації підлягають собаки всіх порід з трьохмісячного віку, що належать на правах власності або інших підставах фізичним або юридичним особам і перебувають на території міста Нова Каховка.
5.5. Обов'язковій тимчасовій реєстрації (у 5-ти денний строк) також підлягають собаки, які належать фізичним або юридичним особам, які проживають в місті, але офіційно не зареєстровані, якщо вони перебувають на території міста більше 45 діб.
5.6. Власники собак, породи яких зазначені у додатку, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 липня 2002 року № 944 “Про затвердження Порядку і правил проведення обов'язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам”, повинні до або під час реєстрації, перереєстрації, укласти договір обов'язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам. У разі відсутності договору страхування реєстрація, перереєстрація не проводиться.
5.7. Власник собаки повинен зареєструвати тварину протягом 30 діб з моменту її відчуження іншою особою.
5.8. Реєстрація та перереєстрація домашніх тварин відбувається при пред'явленні їхнім власником квитанції (платіжного доручення) про внесення плати.
5.9. Для проведення реєстрації домашньої тварини надається також паспорт власника, ветеринарний документ встановленого зразка на тварину з відміткою про проведення необхідних досліджень та щеплень.
5.10. Перереєстрація домашніх тварин проводиться в разі зміни місця проживання чи реєстрації власника або зміни власника тварини із зазначенням нового власника, а також у випадку втрати реєстраційного посвідчення, номерного індивідуального знаку. Домашні тварин, власники яких не здійснили перереєстрацію, вважаються не зареєстрованими.


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2018 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2018 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы