Нова Каховка | 06 Грудня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2010-08-01 » Культура

Культура » Літературно-меморіальний музей А.Бахути

Літературно-меморіальний музей А.Бахути

Адреса: м. Нова Каховка, вул. Шевченка, 7
Директор: Лупашко Тетяна Володимирівна
Робочий телефон: (05549) 3-64-89
Електронна адреса: museum.bahuta@gmail.com
Режим роботи:
Пн. – пт. 08.00-17.00
Сб., нд. – вихідний

Орган, до сфери управління якого належить заклад -
відділ культури і туризму Новокаховської міської ради

Літературно-меморіальний музей Анатолія Павловича Бахути відкрився 1 серпня 1992 року в будинку, де проживав поет.
Загальна виставкова площа музею 50 м2, куди входять 3 кімнати, веранда і архів. Тут зберігається понад 3000 експонатів, з них на стендах — 640.
Анатолій Бахута – талановитий самобутній український поет ІІ половини ХХ ст., творчість якого відзначена Міжнародною літературною премією імені Олексія Кручених. Анатолій Павлович з плеяди тих письменників-демократів (В.Стус, В.Симоненко, Л.Костенко), які почали український Ренесанс ще в 60-х роках ХХ ст.
Кількість рукописних творів Анатолія Павловича Бахути, що зберігаються у Літературно-меморіальному музеї складає 1765 одиниць. Період написання 1956 -1990 роки.
Творчість А.Бахути пов’язана з кращими традиціями світової поезії. Творчий спадок поета різножанровий і нараховує понад чотири тисячі творів: філософські і ліричні вірші, нариси, поеми, байки, гуморески і афоризми.
За ініціативою голови Новокаховської міської ради Коваленка Володимира Івановича з 2015 року запроваджено Конкурс на здобуття літературної премії А.Бахути. Метою Конкурсу є соціальна підтримка творчої інтелігенції міста Нова Каховка, сприяння творчому розвитку та стимулювання написання сучасних творів. Конкурс адресовано фахівцям, аматорам, початківцям.
Щосерпня в  музеї, на чергову річницю пам’яті поета, підводяться підсумки літературного конкурсу на здобуття премії ім. А.П.Бахути з нагородженням лауреатів конкурсу.
Раз на п’ять років у ювілейні дати поета, проводиться фестиваль-конкурс серед учнівської молоді «Дотик до чуда». У січні 2019 року відзначатиметься 80-річниця з дня народження поета.


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами