Новая Каховка | 21 Октября 2019
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

Новой Каховке - 60! » Історія створення нашого міста, частина 2

Історія створення нашого міста, частина 2

10 лютого 1952 року з Федорівки до Нової Каховки прибув поїзд. Всього за 9 місяців було збудовано 154 км залізниці. О 12-й годині поїзд з вантажем з Челябінська, Москви, Брянська підійшов до тріумфальної арки. Його зустрічали тисячі будівельників. Голова Херсонського облвиконкому Тимофій Барильник перерізав шовкову стрічку. Під звуки духового оркестру поїзд доставив вантаж безпосередньо на будівельний майданчик. Залізниця стала важливою транспортною артерією, яка прискорила будівництво гідровузла, міста, приміських господарств, всього центрального регіону області.

28 лютого 1952 року робітничому селищу будівельників Каховського гідровузла Указом Президії Верховної Ради України було присвоєно назву «Нова Каховка». Спочатку передбачалося, що це буде невелике, до 20 тис. населення, місто енергетиків у межах високовольтного коридору.
Проте, зважаючи на вдале географічне розташування в центрі області, наявність дешевої електроенергії, залізничної, автодорожньої магістралей та водної артерії, яка відкрила шлях великотоннажним корабля від гирла Дніпра до Прип’яті, а також висококваліфікованого, досвідченого кадрового потенціалу, перед містом відкривалися широкі перспективи розвитку.

30 березня 1952 року завершено монтаж лінії електропередач «Кривий Ріг-Нова Каховка» протяжністю 145 км, що сприяло суттєвому нарощуванню темпів робіт.

31 березня 1952 року у Новій Каховці був утворений місцевий орган влади – міськвиконком, який очолив Григорій Павлович Шкода, учасник партизанського руху в роки війни.

18 травня 1952 року Указом Президії Верховної Ради СРСР орденами і медалями нагороджені перші 28 дніпробудівців.

1-го червня 1952 року прийняв малят перший у місті дитячий садок, який нині носить назву «Гвоздичка» (перша завідуюча Т.Попова, вихователька Т.Барульєва).

9 вересня 1952 року у Новій Каховці було відкрито філіал Одеського гідротехнічного інституту, який став справжньою кузнею кадрів для будови і молодого міста.

17 вересня 1952 року розпочинає свою історію ЗОШ № 1.

17 жовтня 1952 року гостинно відчинила свої двері ЗОШ № 2.

В січні 1953 року на спорудженні Каховського гідровузла завершено роботи по підготовці котловану під шлюз, будівлю ГЕС і водозливну греблю.

22 лютого 1953 року новокаховчани обрали перший склад міської ради, до якої увійшли кращі будівельники, інженери, вчителі, лікарі. Генеральним планом розвитку Нової Каховки передбачалось крім вже наявних підприємств ще й будівництво заводів електровимірювальних приладів, «Укрмашдеталь», швейної фабрики, елеватора, макаронної фабрики. Тролейбусне сполучення мало зв’язати Нову Каховку із залізничним вокзалом, Каховкою і навіть Херсоном. Але життя внесло свої корективи.

30 березня 1953 року укладено перший кубометр бетону в спорудження Каховського гідровузла. При цьому було замуровано меморіальну капсулу з написом: «Споруджується за Рішенням Ради Міністрів СРСР від 20 вересня 1950 року». Перший ківш бетону уклав машиніст крану Андрій Маслак, який пізніше за участь у будівництві ГЕС був удостоєний звання Героя Соціалістичної праці.

5 квітня 1953 року відкрито міський Палац культури, будівництво якого тривало з грудня 1951 року, або 1 рік і 4 місяці.

У травні 1953 року введено в дію стадіон «Енергія», будівництво якого розпочалося одночасно з будівництвом житла.

У червні 1953 року розпочалося форсоване укладання бетону в спорудження гідровузла – найвідповідальніші і найоб’ємніші роботи. Із загального обсягу бетону в 1 млн. 400 тис. кубометрів упродовж наступних 12 місяців було виготовлено і укладено 1 млн. 200 тис. кубометрів, а або 85 %.

23 липня 1953 року бере свій початок історія Новокаховського агроколеджу, створеного в Херсоні і переведеного до Нової Каховки 10.08.1957 року. Статус коледжу цей навчальний заклад набув з 22 червня 1993 року.

У серпні 1953 року укладено І-й кубометр бетону в будівлю і греблі.

27 серпня 1953 року інститутом «Укрдіпроводгосп» було виконано проектування Краснознам’янської зрошувальної системи для зрошення 1,5 млн. га і обводнення 1,4 млн. га земель у південних областях і Криму.

24 жовтня 1953 року – відчинила двері ЗОШ № 5.

У грудні 1953 року в Палаці культури розпочав свою творчу діяльність народний ансамбль танцю «Молодість», першим керівником якого був К.І.Василенко. В різні роки ансамблем керували М.І.Ужинська, Б.І.Толстіков, А.Шарапов, В.Симоненко, А.Мельниченко, А.Імшеницький, О.Ступаков.

Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2019 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2019 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы