Нова Каховка | 07 Червня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

Новій Каховці - 60! » Історія створення нашого міста, частина 5

Історія створення нашого міста, частина 5

В лютому 1961 року Нову Каховку прийнято до Всесвітньої організації поріднених міст, а у 1965 року встановлені офіційні дружні зв'язки з французьким містом Сент - Етьєн дю Рувре.

22 березня 1961 року засновано Завод плавлених сирів. Першу продукцію підприємство виробило 27 липня 1961 року. Потужність - 2 т сирів за зміну і 200 т одночасного зберігання твердих сирів.

13 квітня 1961 року розпочато будівництво І-ої черги Північно-Кримського каналу, яке загалом тривало понад 10 років і обійшлося майже в 1 млрд. крб. На його трасі довжиною майже 400 км зведені 132 насосні станції, 10 водосховищ, що дало можливість зрошувати понад 700 тис. га земель в Херсонській, Запорізькій областях і Криму, створити крупні водосховища, своєрідні запаси питної води в посушливих районах. Спорудження Північно-Кримського каналу було складовою частиною Каховського гідровузла.

14 травня 1961 року піонерський табір "Орлятко" на Арабатській стрілці із наметового містечка перетворився у постійно діючий табір з капітальними корпусами. За роки його існування тут відпочили десятки тисяч дітей електромашинобудівників.

З 24 листопада 1961 року у Новій Каховці функціонує школа - інтернат № 1.

В листопаді 1961 року випустив першу продукцію меблевий комбінат.

1 квітня 1964 року утворена Гідромеліоративна експедиція.

16 січня 1965 року засновано Новокаховський річковий порт.

14 серпня 1965 року із радгоспу-заводу "Таврія" виділився відгодівельний радгосп "Маслівський", пізніше перейменований в радгосп "Труд".

19 серпня 1965 року на базі трьох відділень радгоспу-заводу "Таврія", розташованих на території Дніпрянської селищної Ради, був утворений радгосп ім.Солодухіна, - спеціалізоване садово-виноградарське господарство, нині агрофірма, відома далеко за межами регіону.

До 23 листопада 1965 року колектив електромашзаводу достроково виконав завдання 7-річного плану. Це була важлива трудова перемога молодого підприємства, якому виповнилося тільки 10 років. Введенням в дію цеху крупних електричних машин і створенням виробничих потужностей було завершено будівництво першої черги заводу. Народне господарство отримало понад 880 тисяч електродвигунів. Валова продукція зросла порівняно з 1957 роком в 76 разів. На підприємстві на той час вже працювали майже 7 тисяч чол. За високі досягнення 38 працівників були удостоєні урядових нагород: Єременко Клавдія Іванівна - орденом Леніна, головний конструктор Брейль Іван Іванович - срібною медаллю Виставки досягнень народного господарства, начальник бюро, Світличний Василь Михайлович і керівник групи конструкторів, Голодний Петро Михайлович - бронзовими медалями, а завод - Дипломом ІІ ступеня ВДНГ.


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами