Нова Каховка | 29 Травня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

Новій Каховці - 60! » Історія створення нашого міста, частина 4

Історія створення нашого міста, частина 4

У травні 1956 року - 4-й , останній, етап будівництва гідровузла.

19 листопада 1956 року станція Каховка прийнята в експлуатацію, утворена Каховська дистанція залізниці та локомотивне депо.

2 квітня 1957 року рішенням Херсонського облвиконкому на базі підсобного господарства відділу робітничого постачання "Дніпробуду" і частини земельних угідь 2-го відділення Маячанського радгоспу був створений Новокаховський держлісорозсадник. У липні 1962 року він був перейменований у плодорозсадниковий радгосп, а в 1970 року - в радгосп "Новокаховський", а з грудня 1992 року - у державне підприємство "Дослідне господарство "Новокаховське" Національного наукового центру Нікітського ботанічного саду. Спеціалізація - вирощування фруктів, овочів, баштанних культур. В різні роки це господарство очолювали Барильник В'ячеслав Тимофійович, Цуканов Григорій Андрійович, Миколайчук Леонід Порфирович, Юнусов Нариман Арифович, Даниленко Левко Олександрович, Мельник Павло Кирилович. Упродовж 22-х років господарство очолював Дерев'янко Василь Миколайович - "Заслужений працівник сільського господарства України", кандидат біологічних наук, нині співробітник Нікітського ботанічного саду. Останнім часом господарство очолює Свиденко Володимир Антонович. У Музеї історії міста ДГ "Новокаховське" присвячено окрему експозицію.

6 червня 1957 року Указом Президії Верховної Ради СРСР звання Героя Соціалістичної праці присвоєне машиністу екскаватора Маслаку Андрію Костянтиновичу, бетоннику Нікуліну Серафиму Микитовичу, бригадиру Синявському Петру Івановичу. Орденом Леніна нагороджено 28 чол., орденом Трудового Червоного Прапора - 74, орденом "Знак Пошани" - 139, медаллю "За трудову доблесть" - 174, медаллю "За трудову відзнаку" - 187 чол.

У серпні 1957 року Нову Каховку і зокрема Електромашинобудівний завод відвідав Микита Сергійович Хрущов, що дало значний поштовх вирішенню низки важливих проблем як для заводу, так і міста.

З жовтня 1958 року функціонує в місті професійно-технічне училище № 7, яке за роки свого існування підготувало для підприємств міста десятки тисяч кваліфікованих робітників.


5 листопада 1958 року в нашому місті був відкритий кінотеатр "Родина". Перший фільм, який у ньому демонструвався, - "Поема про море" Олександра Довженка, про будівництво Каховської ГЕС і Нової Каховки.

4 червня 1958 року Указом Президії Верховної Ради України Нова Каховка віднесена до категорії міст обласного підпорядкування.

7 липня 1958 року відбулася І-ша міська комсомольська конференція. В ній взяли участь 280 делегатів, які представляли 45 первинних організацій. Першим секретарем міському комсомолу був обраний Куцак Олександр Миколайович, який гідно прийняв естафету від Кондякова Миколи Гавриловича, комсорга ЦК ВЛКСМ на Каховгідробуді. Другим секретарем міському комсомолу був обраний на конференції Косоног Микола Юхимович.

У квітні 1959 року при міському Палаці культури створено самодіяльний драматичний театр.

У вересні 1959 року розпочала свою роботу міська друкарня.

22 лютого 1959 року вийшов перший номер міської газети "Нова Каховка", (редактор Шевченко Іван Михайлович).

2 лютого 1960 року засновано приладобудівний завод "Сокіл", одне з провідних підприємств військово-промислового комплексу СРСР.

У березні 1960 року на основі двох господарств "Перемога наймитів" і колгоспу ім. Калініна створено винрадгосп "Таврія" на площі 3,4 тис. га. Його першим директором призначено Оскому Олександра Кононовича.

5 квітня 1960 року створено міський комбінат громадського харчування.

15 квітня 1960 року розпочалася багатогранна творча біографія чоловічого хору НК ЕМЗ, який носить ім'я його художнього керівника, "Заслуженого працівника культури України" Тараса Олійника.

1 липня 1960 року на виконання наказу Управління будівництва Херсонського раднаргоспу на базі декількох управлінь колишнього "Дніпробуду" створено загальнобудівельний трест "Каховбуд" - початок славної трудової біографії колективу сільських будівельників, який проніс через десятиліття естафету трудових звершень, вніс значний доробок в розвиток агропромислового комплексу області, реалізацію важливих державних програм, виростив цілу плеяду досвідчених, висококваліфікованих будівельників, відомих не тільки в Новій Каховці, а й в області і Україні.

1 липня 1960 року засноване Будівельно-монтажне управління № 8, провідне в системі сільського будівництва Херсонщини, на трудовому рахунку якого десятки, сотні об'єктів, зведених у нашому місті. Останні 24 роки колектив БМУ-8 очолює "Заслужений будівельник України" Олександр Павлович Найдьонов.


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами